Barisol Tavan Nedir Gergi Tavan Nedir Kullanım Örnekleri

Barisol Tavan Nedir?

Barisol tavan, metal veya plastikten oluşan yapı profillerinin üzerine yapılan pvc veya kumaştan daha önceden hazırlanmış tasarımların duvara gerilemesi ile oluşan bir dekorasyon aracıdır. Barisol tavan üzerine resimler ve renkler basılarak tavanda sergilenir. Bu dekorasyon aracı genellikle yapıya farklı bir atmosfer katabilmek için kullanılır.

Barisol tavan genellikle okullarda, işyerlerinde sıklıkla kullanılır. Bu uygulamayı ile duygu yaratmak, farklı bir atmosfere dönüştürmek mümkündür. Şık bir model ile birlikte dekorasyon anlamında harika sonuçlar alınabilir. Bu konuda işin profesyonelleri ile çalışmak hem dekorasyon anlamında hem de uygulanış bakımından büyük öneme sahiptir.

Gergi Tavan Nedir?

Gergi tavan, yapının tavanında uygulanan tasarımsal pvc veya kumaş kaplamaya denir. Gergi tavan, kimileri tarafından barisol tavan olarak da bilinmektedir. Bu uygulama genellikle geniş tavan yapılarında yapıya bir hareket ve enerji katmak için uygulanabilir.

Gergi tavan uygulamaları yurt dışı temelli çalışmalardır. Malzemeleri yurtdışından alındığı için gergi tavan m2 fiyatı da euro veya dolar bazında verilmektedir. Bu sebepten dolayı fiyat alırken bu tür dolar euro kur değişmeleri fiyatları da doğrudan etkilemektedir.

Barisol-Gergi Tavan Örnekleri

Barisol ve gergi tavan örnekleri incelenmesi gereken dekorasyon ürünleridir. Evlerin güzelleştirilmesi adına eşsiz fırsatlar sunan bu uygulamalar, modeller ve örnekler neticesinde büyük imkanlar sunmaktadır. Özellikle yurtdışındaki şahane örnekler ülkemize getirilerek incelenmeli, evimize en uygun model tercih edilmelidir. Biz de Boyacım Gelsin olarak size bu bağlam barisol-gergi tavan örnekleri oluşturduk. Yapınıza ilham olacak bu örnekleri incelemeniz çok faydalı olacaktır.

Evleri daha iyi hale getirmek için barisol tavan veya gergi tavan uygulamaları kullanılmaktadır. Tavanları renklendirmek, atmosfer yaratmak ev dekorasyonu için son derece önemlidir. İşinin ehli iç mimarlar burada kullanıldıkları barisol tavan uygulamaları ile evleri şenlendirmeyi amaçlandırmaktadırlar. Burada önemli olan gergi tavan veya barisol tavan seçerken en iyi modelleri araştırmak, gergi tavan modelleri içerisinden evimize, ruhumuza en yakın modeli seçerek uygulamaktır. İç mimar bu noktada model seçiminde yardımcı olabilir. Siz de kendi eviniz için model seçimini yapabilirsiniz. Burada önemli olan nokta uygulanış biçimini bilmek ve eve uyumluluğu konusunda biraz kafa yorabilmektir. Bu düşüncelerde hareket eden, tavanlarını güzelleştirmek isteyen ev sahipleri için bu tür çalışmalar çok güzel çalışmalar verebilmektedir.

Bu içeriğimizde size barisol tavan nedir, gergi tavan nedir kullanım örnekleri ile alakalı pek çok bilgi aktarmaya çalıştık. Umarım aradığınız bilgiyi yazımızda bulabilmişsinizdir. Siz de evinizde veya işyerinizde bu tür uygulamalar yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi bize dilediğiniz an rahatlıkla iletebilirsiniz.Bir Cevap Yazın