Boya Badana Fiyatları

Boya badana her evin ihtiyacı, her yapının güzelleşme aracıdır. Evin makyajı boyası derler, güzelliği belirleyen unsurlarından başından gelir bu sebeple boya badana. Hal böyle olunca yapılarımızı güzelleştirmek için kaliteli boya badana ustaları ile anlaşmalar yapma ihtiyacı duyuyoruz.  Bu süreçte en çok merak edilen konu da elbette ki boya badana fiyatları oluveriyor. Biz de bu noktadan yola çıkarak size en uygun boya badana nasıl olmalı, fiyatlar neye göre değişiyor, fiyatlar hangi ilkelere göre veriliyor, bu konuyu derinlemesine açmaya karar verdik ve kendi fiyatlarımızı da size bu vasıta ile sunacağız.

Boyacım Gelsin Boya Badana Fiyatları

Boya Badana Fiyatları Eşyasız Eşyalı İtalyan, Dekoratif, Saten (Eşyasız)
1+1 500-800 TL 600-900 TL  1.000-1.600 TL
2+1 700-900 TL 1.000-1.200 TL 1.400-1.800 TL
3+1 900-1.200 TL 1.200-1.500 TL 1.800-2.400 TL

 

arama3

Boya Badana Fiyatları 2017

Boya badana fiyatları 2017 yılında da seyrinden pek birşey kaybetmemiştir. Doların yükselmesi, ülkenin sosyolojik ve ekonomik durumu, boya badana fiyatları endeksine etkide bulunmamıştır. Bunun için boya badana sektörü çok fazla etkilenmemekle beraber enflasyon nezlinde fiyat artışı olmuştur.  2017 fiyatları yukarıda belirtildiği gibi olup, ortalama fiyatlara boya ve malzeme satın alması da dahildir. Siz de ev boyatmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi ustalarımıza istediğiniz an rahatlıkla iletebilirsiniz.

Boya Fiyatları Nasıl Verilir?

Kaliteli ve işinin ehli boya ustalarının yapması gereken görmeden ve incelemek fiyat vermemek olmalıdır. İnceleme sonrası fiyat vermeyi konuşacak olursak da boya fiyatını doğru bir şekilde vermek için öncelikle boyanacak yapının metrekaresini bilmek gerekir. Metrekareyi belirledikten sonra boyanacak alanın sıvalı mı sıvasız mı olduğu duvarın yapısı incelenir. Duvar yapısı incelendikten sonra boyanacak evin veya iş yerinin eşyalı mı eşyasız mı boyanacağı belirlenir. Tüm bu işlemlerin ardından ise kullanılacak boya türünün belirlenmesi ve boya markası seçimi yapılmalıdır. Boya fiyatlarının verilme ilkelerini özet bir şekilde belirtmek gerekirse

 • Metrekare bilinmeli
 • Duvar yapısı incelenmeli
 • Eşyalı veya eşyasız boyama belirlenmeli
 • Boya türü ve markası seçilmeli

Siz de boya badana fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için sohbet bölümünden bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi bize rahatlıkla iletebilirsiniz.

En İyi Fiyat Nasıl Alınır?

Her sektörde en iyi firmayı bulmak için yapılması gereken işlemler vardır. Boya badana sektöründe de aynı durum söz konusudur. Öncelikle hizmeti alacağımız yerin kalitesini, tarihini ve referanslarını detaylı bir şekilde incelemeliyiz. Bu durum boyacı sektöründe bize ustanın daha önce yaptığı işler olarak tahayyül edecektir. Evimize veya iş yerimize çağıracağımız boyacıyı önceden araştırmamız da işte bu sebeple son derece gereklidir.

Tarihe ve yapılmışlıklara bakıldıktan sonra alacağımız hizmeti önce bizim tam olarak bilmemiz gerekecektir. Ustanın bize nasıl çalışacağını, normalde boyatacağımız yapının kaç günde biteceğini ustanın bize neler sunabileceğini ve bizden neler isteyebileceğini doğru biçimde öğrenmeliyiz. İşimizin 2 günde bitmesi gerekiyorsa ustanın bize vereceği fiyatı da bu bağlamda kolayca optimize edebiliriz. İşini bilen müşteri her zaman en iyi fiyatı almaya çok daha yakındır.
boyabadanaciddiis

Doğru Fiyat Doğru Hizmet Seçiminin Felsefesi

İyi fiyattan kastın kaliteli hizmeti uygun fiyata satın almaya dendiğini tahmin edebiliriz. Bu yüzden asıl mesele ucuz olanı değil kaliteli olanı bulmaktan geçer. Bulduğumuz iki kaliteli hizmetten ucuz olanını seçmek iyi fiyat aldığımız anlamına gelecektir. Burada yapılan en büyük yanlışlardan biri ise çok fazla seçeneği önümüze sermektir. Eğer kendimizi seçeneğe boğarsak, yanlış tercih yapma olasılığımız çok daha artacaktır. Böyle olsun istemiyorsak, en fazla 5 teklif alıp aralarından en iyisini değerlendirmek bizim lehimize yapılacak olumlu hareketlerin başında gelecektir. Bu durumu kaderimizde var olan evlenme durumuna benzetebiliriz. Evlenme durumunda da gençlere Allah tarafından kısıtlı sayılabilecek seçenekler sunulmaktadır. Kimisi bu seçenekler içerisinden paralı olanı tercih eder kimisi yakışıklı olanı kimisi gerçekten seveni kimisi de en güzel imanlıyı tercih eder. Bu seçimler bizim irademiz neticesinde gerçekleştirilirken, geleceğimizi yine kendi seçimimiz ile belirleriz. Boya badana hizmeti de aynı böyle bir seçimle kaliteyi, parayı veya samimiyet parametrelerinden birini tercih etmemize göre yapımız şekillenir. Bu sebeple evimizde veya iş yerimizde ömürlük sayılabilecek bir süre kalacak boya hizmetini evlenmek kadar olmasa da ince eleyip sık dokuyarak, doğru seçimi yaptığımıza inanarak almalıyız.

Boya Badana İşinin Önemi

Boya badana işlemi hayatımızı pek çok yönden etkileyen önemli işlerden biridir. Evimizin boyası dışarıdan veya içeriden net bir şekilde görüldüğü gibi evimize veya iş yerimize ilk defa gelen biri içinde yapı hakkında fikirlerini doğrudan etkileyen unsurların başında gelmektedir. Boyası iyi olan evi beğenirken, boyasında hatalar olduğu belli olan yer hakkında olumsuz düşüncelere sahip olabilir. Bu sebeple boya badana işlemleri, uygulamaları bizim hayatımıza doğrudan etki eden çalışmalardan biridir. Önemsemeli, doğru özeni göstermeli ve kesinlikle dikkat etmeliyiz. Boya ustalarının seçiminden, kaliteli malzeme tercihine kadar birçok etmenin bizim hayatımızı doğrudan etkileyecek olan bu duruma büyük bir dokunuş yapacağının bilincinde olmalıyız.

 

Neden Boyacım Gelsin Ustalarını Tercih Etmeliyim?

Boyacım Gelsin, birçok yönü ile sektörden ayrılmaktadır. Gerek müşterisine vermiş olduğu değer gerek profesyonellik anlayışı gerekse fiyat politikası olarak pek çok boya badana firmasından ciddi anlamda farklılaşmaktadır. Boyacım Gelsin platformunun en büyük faydası ise kaliteli ve profesyonel ustaları ince eleyip sık dokuyarak belirleyen doğal bir sürecin olmuş olmasından dolayı duyulan güven duygusudur. Boyacım Gelsin ustaları sektörden farklı olarak müşteriler tarafından oylanır, referansları detaylı olarak incelenir, bir sonraki işinde iyi hizmet verdikleri takdirde puanlanarak ödüllendirilirler. Müşterinin bakış açısı ile bakacak olursak da güven duyabileceği, işi verdikten sonra gözünün arkada kalmayacağı ustaları bulmuş olmanın verdiği huzuru tadabilirler. Hangi ustayı seçerlerse seçsinler, platforma kabul edilecek kadar kaliteli ve profesyonel boya ustalarına kavuştuklarının farkında olurlar. Bu durum da bizim için oldukça önemlidir, bu duyguyu ve hissiyatı oluşturmak için kendimizi iş modelimizi geliştirmeye ve büyütmeye adadık, büyümeye ve kendimize en iyi diyebilmek için çabalamaya devam ediyoruz.

Uygun fiyat isteği her müşterinin arzu ettiği bir durumdur. Uygun fiyatlı ürünleri almak, uygun fiyat ile hizmet almayı herkes ister. Biz de Boyacım Gelsin olarak uygun fiyat felsefesini bünyemizde edindik. Bu anlamda çalışmalarımızı yürütürken, en uygun fiyatlar ile doğru çalışmaları yapabilmek için emek ve çaba sarfettik. Sonuç olarak size profesyonel boya badana ustaları ile uygun fiyat ile tanışmanıza olanak tanımış olduk.

boyabadanafiyatlariinfografik

Size En Uygun Boyacıyı Seçin

Boyacım Gelsin platformunun sektörde oldukça farklı olduğunu size anlatmaya çalışmıştık. Farkımızı tam olarak yansıtan özelliklerimizden biri de müşteriye en uygun boya badana ustasını seçme şansını tanımamız, müşteriler karakterlerine, çalışma ilkelerine ve çalışma ilişkilerine bağlı olarak kendilerine en yakın ustayı ufak bir test ile anında öğrenebiliyorlar. Hem eğlenip hem de ustalarımızı tanımak için siz de bu ufak testimize katılabilirsiniz.

Bir boyacı ustası seçmek fiyat konusunda da size destek olacaktır. İyi bir boyacı ustası pahalı değildir. Emeğinin karşılığını ister fakat işini iyi yapamayan kişiler sizi yakaladığı an fazla fiyat söylemeye gayret ederler. Bu noktada doğru fiyat verilmesi, işin iyi yapılması için profesyonel boyacı ustaları ile anlaşmak en doğru tercih olacaktır. Bu noktada Boyacım Gelsin olarak her daim yanınızda, size destek olmak için çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Boya Badana Ne Kadar Sürer?

Boya badana süreleri evin yapısına, boyutuna, duvarların durumuna ve eşyaların konumuna göre değişiklik göstermektedir. Fakat bu soruya ortalama bir evden yola çıkarak cevap verebiliriz. Türkiye standartlarında olan 100 m2 2+1 bir evi 1 günde 2 boya ustası rahatlıkla bitirebilir. Evin boyutu ve şartlar değiştikçe bu durum 2 gün ile 5 gün arasında değişmektedir. Boya badana işlemleri genel olarak 1 günde tamamlanabilmektedir.

Bu yazımızda size boya badana fiyatları ile ilgili bilgiler verirken, genel anlamda boya badana sektörü hakkında da birkaç önemli noktayı anlatmaya çalıştık. Umarım aklınıza takılan pek çok soruya bu içeriğimizde kolayca yanıt bulabilmişsinizdir. Sorularınıza cevap bulamadıysanız  bizimle istediğiniz an iletişim kurabilir, soru ve görüşlerinizi bize rahatlıkla iletebilirsiniz.

İstanbul Boya Badana Fiyatları

Evinizi değiştirdiniz ya da oturduğunuz evi beğenmemeye başladınız. Değişime başlayacağınız ilk nokta o evin rengi yani boyasıdır. Odalar arasındaki renk uyumunda, oda içerisindeki renk tonlamalarında bir yıpranma ya da tahrip söz konusu ise artık yeni bir bakımın zamanı gelmiş demektir. Duvar boyaları ne kadar beğenilirse önündeki nesne de göze o kadar hoş gelir. Evinizi beğenmenin yolu tercihlerinizi o eve yansıtmanız ile başlar. Evinizde istediklerinizi gördükçe sever, yeni bir şeyler yapmak istersiniz. Yeni bir değişimin başlangıcı da duvarlarınızdan yani bulunduğunuz evin boyasından başlamalıdır.

Değişime evet diyorsanız yapmanız gereken İstanbul boya badana fiyatları araştırmak olmalıdır. Sitemiz üzerinden araştırma yaparak İstanbul ve diğer illerin boya badana fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Bir heyecan ile “Evimi boyayacağım!” diyerek bu işe kalkışırsanız zararlı çıkabilirsiniz. Zira ülkemizde bu işi yaptığını zanneden çok sayıda vatandaşımız bulunmaktadır. Siz onlardan olmayın. Öncelikle evinizi hayal edin ve ne yapmak istediğinizi kararlaştırın. Ardından İstanbul boya badana fiyatlarını araştırın. Bu konuda boyacimgelsin.com size yetecektir. Sitemiz içerisinde bulundurduğu fiyat, özellik ve ustalar ile değişimin başlangıç noktası sayılabilir. Başlangıç konusunda aklınızda soru işaretleri oluşabilir. Paniğe kapılmayın..

“Duvarlar hangi boyayla boyanır? Tavanlar için hangi boya tercih edilmelidir? Cepheye göre boya tonlaması yapılabilir mi? İstanbul boya badana fiyatları ne kadar?” gibi sorularınızın cevabını alabileceğiniz ustalarımız size a’dan z’ye bütün işlemlerinizde yardımcı olacaktır. Sitemiz üzerinden destek alırsanız hem kaliteli bir iş yaptırmış olursunuz hem de kaliteli işi ucuza yaptırmış olursunuz. Böylece işlemleriniz kısa sürede tamamlanır size de keyfini sürmek düşer. Evinizin gözüne hoş gözükmesi kadar güzel bir duygu var mıdır? Beğenilen bir ortamda vakit geçirmekte eğlenceli ve güzeldir. İnanın uyumak bile sizlere ayrı bir zevk ve rahatlık verecektir. Evinizin içinde bulunan eşyalar gözünüze daha güzel gözükecektir.

Boyacim Gelsin boya tercihlerinizde, ürün özelliklerinde ve boya ustaları konusunda sizlere geniş bir yelpaze sunmaktadır.Sitemiz üzerinden İstanbul boya badana fiyatlarını öğrenip, seçtiğiniz ürün-usta ve tercihlerinizle mükemmele yakın sonuçlar alacaksınız. Canlı destek, mail ve iletişim numaralarımızı kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

İçeriğimizi sonlandırırken, çocukluk hatıralarımızı canlandıracak, resmin, sanatın babası Bob Ross’un muhteşem çizimlerini sizlere iletiyoruz. Umarım beğenirsiniz.

 

İçeriğimizi puan vererek değerlendirebilirsiniz.

[Toplam:10    Ortalama:5/5]


10 yorum

 • Boya İşi

  Merhaba, ben boya işi yapan bir boyacı ustasıyım. Yazınızı oldukça beğendim, ben de bu anlamda çalışmalar yapıyorum. Boya sektörü ne yazık ki zaman zaman kötü durumlar ile karşılaşabiliyor, ne güzel anlatmışsınız, teşekkür ederim. Elinize sağlık.

 • Halid Yüceloğlu

  İçeriğinizde doğru tepitler var, vermiş olduğunuz emek doğrultusunda müşteriler için iyi bir içerik ortaya çıkmış, umarım bu tür çalışmalarınız devam eder.

 • Seyma

  Merhaba sitenize ve iceriginize bayildim cok basarili olmus.Basarilariniz daim olsunn.Istanbuldaki tek boyaci adresim Boyacim Gelsin.

 • Berkcan

  Boya badana sektörü ile ilgili yaptığımız aramalar sonucu size ulaştık. Gerçekten sağlam bir bilgi dizisine denk geldim. Emeğinizin yanında derlediğiniz bilgiler de son derece önemli bizim için. İşlerinizde başarılı olmanız dileğiyle. Evimiz için sizinle tekrar iletişime geçeceğiz. İyi günler

 • Hatice Erdüz

  Biz de Zeytinburnundaki evimiz için boya badana fiyatları araştırması yapıyorduk. Sitenizden içeriğinizi inceledik. Son derece güzel ve felsefi bir yönle sektörü anlatmışsınız. Biz de birçok usta ile problemler yaşadık. Güven ve saygı bunların en önemlileriydi. Yine aynı problemleri yaşamamak için çabalarımızı gösteriyoruz. Araştırıp en iyi şekilde bilgilenmeye çalışıyoruz. Bunun boya badana alanında öğrenmemiz gereken çok şey var sanırım. Daha fazla çalışmak için enerjimizi sarf ederken, yaptığımız işler neticesinde de buralara kadar kaldık. Allah utandırmasın, iyi şeyler olur umarım. Yazınız için teşekkürler. Emek verip bilgilendirmeye çalıştığınız için.

 • Ece Korkmaz

  Boya badana ile ilgili harika bir iş çıkardınız. Hem uygun fiyata hem de sağlam bir işçilik ile karşı karşıya kaldım. Elinize sağlık. Tüm gayretleriniz için minnettarım. Tavsiye ediyorum sizleri heryere.

 • Merve Atilla

  İşlerinize verdiğiniz önem için teşekkürler. Müşteri memnuniyetine dayalı harika bir ekibiniz var.

Bir Cevap Yazın