Boya Badana için Farklı Tat Marshall Osmanlı Renkleri

Osmanlı 600 yıllık hüküm sürdüğü bu topraklarda Türk kültürünü sonuna kadar yaşatmayı sürdürmüştür. Dünya devleti olan Osmanlı İmparatorluğu 3 kıtaya birden yayılan büyük toprakları ile dönemin en büyük devletidir. Dünya üzerinde gelmiş geçmiş en büyük devlet yapılarından biri olan Osmanlı Devletinde onlarca ırk ve mezhepten kişi yaşamıştır. Bu birikim elbette ki rengarenk bir bileşen ortaya çıkarmıştır. Bunun ise her sektöre olduğu gibi boya badana sektörüne de olumlu yansımaları olmuştur. Boya badana sektörü içerisinde o dönemden esinlenerek Osmanlı renkleri ortaya çıkmaya başlamıştır.

Rengin  genel tadı olarak saray kültürü ve saray halkı baz alınmıştır. Boya badana yaptırmak isteyen kişiler o dönemde saray ve çevresinden ibaret olduğundan mimari renkler de saray çevresinde şekillenmiştir. Osmanlı kültürünü yansıtan en önemli noktalardan biri de hiç kuşkusuz mimarisidir. Mimari çalışmaları doğru şekilde yapılabilen her Osmanlı yapısı bugün gururla anılmaktadır. Burada kullanılan Osmanlı renkleri ve imparatorluk esintileri günümüze kadar eşsiz kültür mirasları getirmektedir.

Marshall Osmanlı Renkleri

Marshall Osmanlı renkleri adı ile bir renk kartelası hazırlamıştır. Marshall boya renkleri dışından bir çizgi izleyen bu kartela içinde kültürümüzün gıda ürünleri olan akide, şerbet, lokum ve kahve yer almaktadır. Lale devri ve Tanzimat başındaki Osmanlı kültürünü yansıtmaya çalışan bu renk kartelası içerisinde Osmanlı’dan izler bulmak da son derece mümkündür. Marshall Osmanlı renkleri bu anlamda oldukça önemli işler yapabilmiş demek yanlış olmaz. Özellikle lokum renginin türleri oldukça ilgi çekidir. Sarı renk tonları olarak nitelendireceğimiz bu renk için ev dekorasyonuna sonuna kadar uyumlu olduğu söylenebilir. Limonlu lokum rengini Boyacım Gelsin ekibi olarak tavsiye edebiliriz. Evinizi farklı bir tat ve hava katacağına mimarlarımız ile birlikte hem fikiriz. İşte yeni dönem boya badana kültürünü Osmanlı ile birleştiren, Marshall Osmanlı renkleri:

marshallosmanlirenkleri

Bu içeriğimizde size boya badana  için farklı bir tat ve farklı bir kültür sunan Marshall Osmanlı renkleri derlemesi yaptık. Umarım beğenirsiniz. Siz de kendi evinizde bu renkler ile boya badana yaptırmak istiyorsanız, Boyacım Gelsin ekibimizle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi bize dilediğiniz an iletişim bölümümüzden ulaştırabilirsiniz.

 Bir Cevap Yazın