Boyaya Ne Kadar Su Katılır?

Boyanın karıştırılması ve duvar boyasına uygun hale getirilmesi son derece önemli bir uygulamadır. Bu kapsamda iyi çalışmaların yapılması, evlerin harika hale gelmesi için büyük gayretlerin ortaya çıkması gerekecektir. Boyaya ne kadar su katılır sorusunun cevabı bu yönü ile elbette bir önem teşkil etmektedir. İyi bir boya badana deneyimi için ne kadar su katılması gerektiği tam olarak bilinmelidir. Elbette ki önce bir odaya ne kadar boya gider ve bir eve ne kadar boya gider sorularının da cevabının verilmesi gereklidir.

Satın alınan kovanın yaklaşık olarak %20 ile %30 arası hava boşluğu vardır. Yani kovayı taşmadan dolduracağınız su ile boyayı tam olarak sulandırmış olabilirsiniz. Boyanın yaklaşık olarak %20 ile %30 ‘unu sulandırmak yeterli olacaktır. Bunu litre bazında da yapabilirsiniz. 10 litre bir boya için 2 litre ile 3 litre arası su ilave edebilirsiniz. Elbette katları için de aynı işlem söz konusudur.

2.5 Litre Boyaya Ne Kadar Su Katılır?

Boya markaları genellikle 2.5 litre boya satışı yaparlar. Değişik boylarda üretilen boyalar içerisinde 2.5 litre ideal satış ürünüdür. Bu ürüne su katmak için ise %20 %30 hesabı yapılır. 500 ml ile 750 ml arası su katmak bu boyalar için uygundur. 2.5 litre boyaya yaklaşık olarak bu kadar su ilave edilmelidir.

Bu içeriğimizde size 2.5 litre boyaya ne kadar su katılır, boyaya su ilavesi hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Umarım sizin aradığınız cevabı verebilmişizdir. Siz de merak ettiğiniz diğer soruları bize dilediğiniz an rahatlıkla iletebilirsiniz.Bir Cevap Yazın