Burçların Renkleri-Burçlara Göre Renk Seçimi

Renklerin hayatımızda büyük bir yeri vardır. Günlük yaşantımızda gün içinde pek çok farklı renk ve her rengi değişik tonlarda ve şekillerde algılarız. Bu renkler içinde gözümüze güzel gelen renkler vardır özellikle kendimize yakın hissettiğimiz. Peki hiç düşündünüz mü mesela bir yerde gözünüze çarpan ilk rengin neden  siyah değilde sarı olduğunu ya da ilk önce birşey alacağınız zaman kahverengi yerine moru tercih ettiğinizi? Hatta hemen hemen herkesin yaşantısında yoğun olarak kullandığı uğurlu rengi olarak gördüğü renklerin ne anlam taşıdığını?

Yapılan araştırmalara göre aslında renk seçimimizi etkileyen faktörlerin başında kişilik ve ruhsal analiz ile birlikte burçların etkisi gelmektedir. İnsanın ruh hali günden güne değişkenlik gösterebilir ve o anki ruh halinize göre seçim yapmak sizi yanıltabilir çoğu zaman. Kişilik ve burçların etkisine göre doğru renginizi belirlemek sizi daha az hataya sürükler. İnsanların büyük kısmı burçların insan üzerindeki etkilerine pek fazla inanmasa da aslında gözle görülebilir derecede etkileri vardır. Size tavsiyemiz evinizin duvarlarını hangi renge boyatacağınıza karar vermeden önce burçlar ve renkler arasındaki ilişki üzerine olan yazımıza bir göz atmanız.

İnsanların burçları ve renkler arasındaki ilişki

Astroloji bilimi ve burçların kişilik üzerine etkileri geçmiş yıllardan beri günümüze gelen ve hayli merak uyandıran bir konu olmuştur. Burçların çok  farklı yönden  insan yaşamına etkisi vardır. Bunlardan biri de gün içinde yaşamımıza farklı güzellik katan renklerin seçiminde çok bilinmese de hayli büyük bir etki yaratması gelmektedir.

Her burç kendine has özellikleri barındırır. Kişilik özelliklerinden günlük yaşamımızda karşılaştığımız olaylara verdiğimiz tepkilere , seçimlerimize ve renk tercihlerimize kadar aslında  kendi burcumuzla o kadar iç içeyizdir ki..

Renk tercihi seçimlerinde burçların etkisi de çeşitlidir. Tek etkili faktör burç olmasa da kendinize ve ruhunuza iyi gelebilecek rengi bilmeniz ve ona göre boya çeşidi ve stiline karar vermeniz yaşadığınız alanın huzurunu ve mutluluğunu hissetmenize yardımcı olacaktır.

İdeal renginizi bulun

Her insanda 7 tane çakra enerji merkezi bulunmaktadır. Bu enerji merkezleri insanların astrolojik burçlarıyla ilişkili olarak renklerle olumlu veya olumsuz olarak etkileşirler. Ve her enerji merkezinin rengi de farklıdır. Her rengin enerjisi farklıdır. Astrolojik olarakta kendi gezegen ve burcumuza uygun renkleri kullanmak kişinin daha mutlu huzurlu dengeli hissetmesini sağlar.

Koç Burcu Rengi

Koç burcunun rengi kırmızıdır. Lider ruhlu olan koç burcu mensuplarını kırmızı renk tetikler ve harekete geçirir, değişim enerjisine zorlanmadan ayak  uydurmalarını sağlar. Duygusal anlamda ise mutluluk, azim ve kararlılığınızı arttırır.

Boğa Burcu Rengi

Lüks ve bolluğu simgeleyen Venüsün etkisinde olan boğa burcunun rengi yeşil ve toprak tonlarıdır. Yeşil boğaların en sevdiği güveni, parayı ve doğayı çağrıştırır. Umudu, yenilenmeyi, gençleşmeyi ve yeniden canlanmayı ruhunuza yansıtır.

İkizler Burcu Rengi

Zeka ve hareketliliği yöneten gezegen olan Merkürün yönetimindedir ikizler insanları. Bu burcun insanlarını en çok ifade eden renk ise altın gold tonlarıdır. Gümüş, mavi ve gri tonları da ikizler insanının yaşadığı ortama kolayca uyum sağlayabilmesini sağlamaktadır.  İş yaşamındaki başarısı ve yaşama sevincini  yükselterek hedeflerine kararlılıkla gitmelerine  yardımcı olur. Fazla renkten yorulduklarında sakin renklere ihtiyaç duyarlar.

Yengeç Burcu Rengi

Zarafet,temizlik ve anaçlığın sembolü olan Ay bu burcun insanının gezegenidir. Zenginlik ,asalet ve lüks ve ihtişamın rengi olan mor ruhsal enerjiyi arttırmalarında ve hayallerini gerçeğe dönüştürmelerinde olumlu bir etki yapar. Antika ve klasik şeylerden hoşlanan , kır evi yaşantısına da ilgi duyan yengeç insanı için gümüş rengi de doğru bir tercih olacaktır. Aynı zamanda yönetici gezegenlerin rengi gibi beyaz, krem ve diğer açık renkleri de tercih edebilirler.

Aslan Burcu Rengi

Güçlü Güneşin etkilerini taşıyan aslan burcu insanına en iyi gelen renk sarı, turuncu ve kırmızı renkleridir. Turkuaz da aslan üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Yükselen enerji ile beraber mücadele gücü kazanır , ruhunuzun özgürleştiğini hisseder, kendinizi güçlü ve huzurlu hissedersiniz.  Parlak ve gösterişli renkler de yine aslan burcu için uygundur. Özellikle yükseleni aslan olanlar parıltıya bayılırlar.

Başak Burcu Rengi

Yöneticileri Merkür olan başak burçları temiz, detaycı ve sağlıklarına büyük önem veren kişilerdir. Yeşil rengin dingin tonları  ve kahverengi onların bu özelliklerini dengeler. Motivasyon için kırmızı ve turuncunun tonlarını , ruhsal anlamda canlılık ve aşk hayatındaki blokajları aşmak için gereken enerjiyi bulmada fuşya rengini tercih edebilirler. Ayrıca mavi, kahverengi ve gri renkleri de uygundur.

Terazi Burcu Rengi

Güzelliğin sembolü olan Venüsün yönetimindeki bu zarif burç için en ideal renkler pembe, gül rengi ve gök mavisidir.  Ekstrem şeyleri sevmez terazi insanı. Şık ve evine yakışan estetik  uyumu tercih eder. Yeşilin kimi tonları ve ametist rengi gibi pastel renkleri evlerinde sıkça görebiliriz.

Akrep Burcu Rengi

Plütonun güçlü manyetik etkilerinin görüldüğü akrepler için tartışılmaz renkler siyah ve laciverttir.  Kırmızı ve siyah gibi tutkulu, iddialı renkleri tercih edebilir, kolaylıkla uçlara kaçabilirler. Bunu dengelemek için yeşil ve toprak rengi tonları da onlar için idealdir. Bordo ve mor renkleri de onların derin ve sarsılmaz tabiatlarını ifade edebilir.

Yay Burcu Rengi

Jüpiterin iyimser elektriğinin etkisini en iyi ifade eden renkler; lila, leylak ve mordur renkleridir. Ametist ve mavi renkler yay insanının cömert tabiatları için , turuncu, turkuaz ve özgürlüğü çağrıştıran mavi renkler ise yay burcuna mensup kişilerin ihtiyaçlarına cevap için en uygun tercihlerdir.

Oğlak Burcu Rengi

Disiplinli Satürnün yönetimindeki oğlak burçları genelde ciddi renkleri tercih ederler. Siyah ve koyu kahverengi en çok tercih ettikleri renklerdendir. Ayrıca gri, menekşe ve koyu mavi de oğlak burcunu en iyi ifade eden renkler arasındadır.

Kova Burcu Rengi

Elektriğin ve dehanın yöneticisi olan Uranüs gezegeni insanının rengi kesinlikle elektrik mavisidir. Metalik renklerin en iyi yansıttığı kova burcu insanı klasikten ziyade modern şeylere ilgi duymaktadır.

Balık Burcu Rengi

Okyanusları ve düşleri yöneten Neptünün yönettiği hassas ve narin insanların burcu olan balık burcu insanları  uçuk beyazdan ,deniz yeşili ve buğulu maviden hoşlanırlar. Toprak tonlarında rahat ederler , evlerinde ahşap malzemeler kullanabilirler.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu yazımızın ardından dilerseniz renklerin anlamları ile ilgili içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.1 Yorum

Bir Cevap Yazın