Çatı Yapımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çatı bir evin en önemli uzuvlarından biridir. Çatısı güçlü olan evler çok daha iyi görünürler. İyi yapılan çatılar uzun süreli hayatımızda yer edinirler. Bu tür durumlarda çatı yapımı oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Ev sahiplerine burada iyi çatı yapımı firmaları ile çalışmak düşmektedir. İyi bir şekilde seçim yapmalı, en iyi firmayı kendi yapıları için tercih etmelidirler.

Evin önemli öğelerinden biri olan çatı için söylenecek çok söz vardır. Bu öğeler içerisinde en önemlisi sağlamlıktır. Gerçek bir yapı sağlam olmalıdır. İnsana güven vermelidir. İçerisinde yaşayan insanları korumalıdır. Bunun güvenin en önemli temellerinden biri de hiç kuşkusuz çatıdır. Bu yapıları iyi duruma getiren, yapının iyi veya çirkin görünmesine yol açan etmen budur. Bu bağlamda işini bilen firmalar ile çalışmak, profesyonel davranan kişiler ile bunu yapabilmek çok daha önemlidir.

Ahşap Çatı Yapımı

Ahşap çatı yapımı, bu yapı çalışmasının içinde en çok tercih edilen çalışmalardan biridir. Ahşap çatı yapımı sırasında binaya yük verilmemesi, şık görüntünün kolayca sağlanabilmesi sebebi ile çok fazla tercih edildiğine şahit olabiliriz. Bu tür çalışmaların iyi biçimde yapılması eve şık ve modern bir görüntü sağlayabilir. Ahşap çatı yapımı birçok adımdan oluşan, önemli bir organizasyondur. İyi biçimde yapılırsa ustalar için de ev sahipleri için de bir gurur kaynağı olabilir.

Ahşap çatı yapımı için çalışacak çatı ustasının, alanında uzman olması oldukça önemlidir. Bu tarz çatı yapımı işlemlerinde çatının sağlıklı olup olmaması çatı ustasının izleyeceği yol ile doğrudan ilgilidir. Ahşap çatılar, çalışma prensipleri sebebi ile diğer çatılara göre daha hafiftirler. Bu çatılar içerisinde hem yapım aşaması hem de kullanım sebebi ile diğer çatı modelleri ile kıyaslanıldığında daha avantajlıdır. Özellikle 2 ile 5 kat arası binalarda tercih edilmektedir. Büyük binalar için bu tür çatılar ise tercih edilmemektedir. Bu yapılar için daha çok çelik çatı yapımı tercih edilir.

Çelik Çatı Yapımı

Çelik çatı yapımı büyük binalar için daha çok tercih edilir. Çatı modelleri arasında en sağlam modeldir. Uzun süreli kullanım için en uygun çalışmadır. Yüksek katlı binalar için çalışılması kesinlikle tavsiye edilir. Aynı zamanda kullanılan malzemeler dolayısıyla binaya ek olarak ağırlık yüklememektedir. Böylece deprem sırasında binanın ayakta kalmasını sağlamaktadır. Çelik çatı yapımı işlemlerinde tecrübe ve uzmanlık oldukça önemli bir yere sahiptir. Çelik çatı yapımı firmaları bu bağlamda kesinlikle profesyonel çalışmalıdır. Profesyonel biçimde çalışan firmalar müşteriyi rahatlatır ve önemli bir bölüm olan çatıyı tam manası ile tamamlamış olurlar.

Çelik çatı yapımı söz konusu olunca kesinlikle ince eleyip sık dokumak gerekir. Tüm bağlantıları doğru biçimde belirlemek, ihtiyaçları doğru şekilde planlamak bir zorunluluktur. Bu model içerisinde her şeyin zamanı, planlaması ve organizasyonu önemli yerler teşkil etmek zorundadır. Çelik çatı yapımı sırasında yapılacak olan her işlemin tek tek hesaplanması ve çatı ustasının bu plana bağlı hareket etmesi hayati bir önem taşımaktadır. Her bir çalışanın neler yapacağı, çalışmaları nasıl yürüteceği son derece önemli alanları oluşturmalıdır. Burada firmaya ve ev sahibine büyük iş düşmektedir. Ev sahibi isteğini tam olarak anlatmalı, ustalar da işin hakkını vererek çalışmalıdır.Böylece tam istenilen gibi bir çelik çatıya sahip olunabilmektedir.
catiyapimibanneriya

Çatı Katı Yapımı

Çatı katı yapımı, binalarda ek olarak bir depolama alanı ya da istenilen gibi tasarlanabilen bir yaşam alanı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra çatı katı yapımı ile binada ki alanları daha tasarruflu bir biçimde kullanarak yaşanılan alanı genişletebilmektedir. Çatı katı yapımı ile çatınıza ve binanıza yapılacak olan işlemler ile modern ve şık bir görünüme sahip bir çatı katına sahip olunabilir.

Çatı katı yapımı ile evinize yeni bir görünüm kazandırmanın yanı sıra doğru işlemler ve kaliteli malzemeler ile yapılması eviniz için hayati bir önem taşımaktadır. Yapılacak çatı katının sağlam bir yapıya sahip olabilmesi için dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi iş planlamasıdır. Çatı katı yapımı işlemleri öncesinde yapılacak keşifler ve çatı ustalarının önderliğinde hazırlanacak iş planı için ev sahibinin isteğine göre hareket edilmesi de oldukça önemlidir.

Çatı Modelleri

Günümüzde teknolojinin bir hayli ilerlemesi ile birlikte çatı yapımı sektöründe bir çok farklı model yapılabilmekte ve bu yeni nesil çatı modelleri ile bina sahiplerinin isteklerine uygun bir çatıya veya çatı katına sahip olabilmektedir. Ev sahiplerinin ihtiyaçlarına göre değişebilen çatı modelleri arasından en uygun modeli seçmek için yapılacak keşif sırasında binanın yapısına ve ev sahibinin isteğinin göz önünde bulundurulması gerekir.

Çatı modelleri arasında günümüzde en çok kullanılan ahşap çatı yapımının yanı sıra yeni çatı modelleri ile binalar daha şık bir görünüme ve daha sağlam bir yapıya sahip olabilmektedir. Sektördeki yenilikleri takip eden ve bu yenilikleri yaptıkları işlere yansıtabilen çatı yapımı firmaları ile çalışmak, çatı modelleri arasından dilediğiniz çatı modelini seçerek tam istediğiniz biçimde çatıya sahip olabilmeniz için oldukça önemlidir.

Sizler için hazırlamış olduğumuz ve çeşitli çatı modellerini buradan inceleyebilirsiniz…

Çatı Yapımı Fiyatları

Çatı yapımı hakkında belki de en çok merak edilen konular arasında en başta gelen çatı yapımı fiyatları, yapılacak işlemlere göre ve kullanılacak malzemelere göre değişebilmektedir. Profesyonel bir şekilde çalışan çatı yapımı firmasının işlemlere başlamadan önce kesinlikle yerinde bir keşif yapması ve ne kadar çatı yapımı maliyeti çıkacağını belirlemesi, işlemler sonunda bir süpriz ile karşılaşılmaması için oldukça önemlidir.

Çatı yapımı için kullanılacak malzemelerin kaliteli olması yapılacak çatının dayanıklı olmasına büyük bir katkısı olacaktır. Bununla birlikte doğru malzemenin kullanılması ile birlikte çatı yapımı fiyatları konusunda ev sahiplerine oldukça fayda sağlamaktadır. Örnek vermememiz gerekirse çelik çatı yapımı için kullanılacak malzemeler ne kadar kaliteli ve dayanıklı olursa, ilerleyen zamanlarda yapılan çatı için daha az bakım yaptırmak gerekecektir. Böylece çatı bakımı masraflarından kurtulabilir ve para tasarrufu yapabilirsiniz. Çatı yapımı fiyatları konusunda kesin bir cevap alabilmek için profesyonel bir çatı yapımı firması ile çalışarak , işlemler öncesinde yapılacak keşif sırasında çatı yapımı ustası ile çatınız için ne kadar maliyet ortaya çıkacağını hesaplayabilirsiniz.

Bizlere telefon ile ya da sitemizin iletişim kısmından ulaşarak ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanabilir ve çatı yapımı fiyatları hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kiremit Çatı Yapımı

Kiremit çatı yapımı günümüzde en çok karşılaşılan çatı yapımı çeşitlerinden birisidir. Kiremit malzemesinin daha ucuz olması ve hava şartlarına daha dayanıklı olmasından dolayı yaygın bir kullanıma sahip olan kiremit çatı yapımı aynı zamanda ustalık ve tecrübe isteyen bir çatı yapımıdır. Bunun yanı sıra kiremit çatı yapımı ile binanızın yazın soğuk, kışın sıcak kalmasını sağlayabilirsiniz. Böylece ısınma harcamalarınızı bir hayli düşürebilir ve tasarruf yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Kiremit çatı yapımı sahip olduğu avantajlar ile bina sahiplerine hem para tasarrufu sağlamakta hem de doğru bir çatı yapımı firması ile çalışılarak dayanıklı bir çatıya sahip olunabilmektedir. Bunun yanı sıra profesyonel bir firma ile çalışarak çatınızda yapılacak işlemler hakkında ücretsiz keşif ile detaylı bilgilere sahip olabilir ve işlemleri takip edebilirsiniz.

Bu içeriğimizde size çatı yapımı hakkında bilgiler vermeyi amaçladık. Umarım sizin için faydalı bir içerik olmuştur. Siz de çatı yapımı konusunda profesyoneller ile çalışmak, çatınızı ömür boyu kullanabileceğiniz bir yapı aracına çevirmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bize ulaştırabilirsiniz. Hayallerinizdeki çatılarda ömür boyu mutlu yaşamanız dileğiyle.

[Toplam:7    Ortalama:4.1/5]

 8 yorum

 • Hasan

  Oldukça yararlı ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Çatı modelleri fotoğraflarına eşim ile hayran kaldık. Videolarınız da bir başka güzel olmuş keyifle izledik. Ellerinize sağlık.

 • Hulya Yuksel

  Cati modelleri cok iyi olmus. Biz de arastorma yapiyorduk. Sahane siteniz var. Elinize saglik. Puanladik

 • Buse Güner

  Çatı yapımı konusuna iyi bir şekilde giriş yapılmış. Bunun için sizi kutluyorum. Tüm detayları anlatmışsınız. Biz de kendi evimiz için yaptırmak istiyorduk. İyi oldu bizim için de, başarılar.

 • Osman Kaya

  Çatı yapımı hakkında uzun süredir bir araştırma yapıyordum.iş yerimiz için bir çelik çatı yaptırmayı düşünüyoruz. yazınızdan bir çok şey öğrendim. Yakın zamanda sizinle irtibata geçeceğiz. Ellerinize sağlık güzel bir yazı olmuş

 • İsmet Koç

  Çatı modellerinizi çok beğendim, modern ve şık çatılar var. Baktıkça insanın çatısını yeniden yaptırası geliyor. Güzel paylaşım

 • Merve Atilla

  Çatı yapımı konusunu derinlemesine incelemişsiniz bu tür çalışmalarınız için teşekkür ederiz. Umarım bu tür gayretleriniz devam eder. Merakla bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın