Chalk Paint Tekniği Nedir?

Chalk paint, türkçe karşılığı olarak tebeşir boyası ile eş değerdir. Özellikle ahşap boyama, mobilya boyama alanında bu boyama tekniği kullanılır. Chalk paint tekniği eskitme mobilyaları yenilemek için sıklıkla tercih edilen bir dekorasyon aracıdır.

Mobilya boyama yapabilmek, eşyaların yenilenmesi için uygulanan en iyi uygulamalardan biridir. Chalk paint tekniği de mobilya boyama alanında kullanılan çoğu zaman Chalk paint tekniği nedir gibi sorulara maruz kalınan çalışmaların içerisindedir. Bu teknik ile mobilyaları eski, kullanılmaz hallerden, kullanılabilir şahane biçimlere çevirebilirsiniz. Bunun için dikkatli bir şekilde bu uygulamayı mobilyalarınız üstünde çalışmalısınız.

Bu teknik öncelikli olarak ahşap boyama alanında zımpara yapmadan boyama amacı ile kullanılır. Eski mobilyaları yenilemek için zımparaya ihtiyaç duymadan vernikli yüzeyleri kolayca yenileyebilirsiniz.

Chalk Paint Tekniği Nasıl Uygulanır?

Chalk paint genel algı olarak size kulağa zor gelen bir uygulama türü olabilir. Fakat uygulanması oldukça kolaydır. Öncelikle 2 veya 3 ölçek normal duvar boyası, 1 ölçek sıcak su ve 1 ölçek derz dolgusu hazırlayıp, bir kab üzerinde karıştırıyoruz. Tüm bu karıştırmaların ardından mobilyamıza 3 kat olacak şekilde yapıyoruz. İlk kat sizi biraz endişelendirebilir fakat 3 kat sonunda yenilenmiş bir mobilya ile karşı karşıya kalacaksınız. Boyayı az miktarda uygulamak size yetebiliyor. Tüm eskimiş ahşap mobilyalarınızı bu yöntem ile rahatça yenilebiliyorsunuz.

Zımparasız Tebeşir Boyası ile Mobilya Boyama Tekniği

Bu içeriğimizde size chalk paint tekniği ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarım sizin için faydalı olmuştur. Siz de bu konuda merak ettiğiniz soruları bize yöneltebilir, yorum bölümünden bize düşüncelerinizi iletebilirsiniz.Bir Cevap Yazın