Dekoratif Boya Uygulamaları ve Teknikleri

Dekoratif boya uygulamaları ve teknikleri bahsettiğimiz yazımızda dekoratif duvar boyama nasıl yapılır ile alakalı da elimizden geldiğince bilgiler vermeye çalışacağız. Dekoratif boya, evlerde çok sık kullanılan bir boya badana türüdür. Normal boyalardan farklı bir dokusu ve tadı olan bu boya badana çeşidi ile evlere bir canlılık ve hareket katmak mümkündür.

Dekoratif boya genellikle tasarım açısından klasik tarzı benimseyen evlerde görülür. Klasik mobilyaların ve klasik eşyaların yanında dekoratif boya tamamlayıcı bir özelliğe sahiptir. Bu boya badana çeşidi evlerin dekorasyonuna şık ve modern bir katkı yapmaktadır. Ev sahipleri bu sebeple evlerinde dekoratif boya uygulamaları tercih etmektedir.

Dekoratif boya şık ve modern görünümünün yanında uygulanması da ustalık isteyen bir boya badana çeşididir. Tecrübeli ve işine hakim ustalar bu işi tam anlamı ile yapabilirler. Bu tür boya uygulamaları için kesinlikle profesyonel ustaların tercih edilmesi gerekmektedir.

Dekoratif Duvar Boyama Teknikleri

Dekoratif duvar boyama teknikleri uygulamak kesinlikle profesyonellik isteyen bir işlemdir. Bu uygulamalar sırasında titizlikle çalışmak gerekmektedir. 3 kat yapılan bu boya türü için sedef boya uygulamalarına hakim olmak gerekir. Öncelikle mat boyayı hafif hareketler ile duvara sürmeye başlarız. Ardından sedef boyayı rulomuzu yine kovamıza çok fazla batırmadan duvarımıza süreriz. Tüm bunların ardından daha önceden belirlediğimiz desen aparatı ile duvarımızı desen uygulamalarına dönüştürürüz.

Dekoratif Boya Nasıl Yapılır?

Dekoratif boya 3 katmandan oluşur. Bu katmanların ilki mat boya uygulamalarıdır. Duvarımız eğer boya yapmaya uygunsa mat boyayı yüzeye sürebiliriz. Mat boyanın ardından sedef boyayı duvarımıza süreriz. Mat boyanın ardından da desenlerimizi duvarımıza entegre ederiz. Dekoratif boya aynı zamanda çatlama medyumu ve süet efekt ile de uygulanabilir. Kullanım bakımında geniş bir boya türüdür. Birçok alternatifi vardır. Evinize uygulanması için pek çok model ve desen kapsamında uygulayabilirsiniz. Desenli boyalar sayfamızı da örnekler için inceleyebilirsiniz.

Bu içeriğimizde size dekoratif boya uygulamaları ve dekoratif duvar boyama teknikleri başta olmak üzere pek çok konuda bilgiler vermeye çalıştık. Umarım eviniz için hoş ve iyi bilgileri bu içeriğimizde bulabilmişsinizdir. Siz de dekoratif boya uygulamaları yaptırmak istiyor, evinizi şık bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an ustalarımıza aktarabilirsiniz. Hayallerinizdeki eve kısa sürede sahip olmanız dileğiyle.Bir Cevap Yazın