Dekoratif Duvar Boyama

Bir evin dekoruna önce alınan eşyalara ve eşyaların yerleştiriliş biçimine bakılarak yorum yapılırdı. Evet, geçmiş zaman ekini kullanıyoruz, yanlış değil doğru okudunuz. Neden mi? Teknolojinin gelişmesine paralel olarak değişen ve çeşitlenen dekor malzemelerine artık dekoratif duvar boyaları da eklenmiş durumda.

Duvarın sadece rengini seçmek değil renginin üstünde kullanılan şekillerini belirlemek ev dekorasyonunun çeşitliliklerinden biri oldu. Oluşturulan 3 boyutlu görüntü sayesinde odaya katılan görüntü ve dekor güzelliği insanların gözünde adeta renk şöleninden fazlasını yaratmaktadır. Görüntüsünün dışında oluşan çiziklere, kirlere karşı oldukça direnç gösteren ve temizliğinin diğer boya çeşitlerine göre daha kolay olduğu bu boyalar oldukça ağır işçilik istemektedir.

Alınan tek renk boyaların duvara uygulanış teknikleri bile oldukça zorken, peki bu dekoratif duvar boyama nasıl yapılıyor? Merak etmeyin, her konuda gözünüz arkada kalmadan güvenebileceğiniz ustalarımız sizler için bu yazımızı konu hakkında bilgi sahibi olmanız için hazırladılar.

Evinizin dekoratifliğine aldığınız eşyalarla değil de herkesten farklı olarak kullandığınız 3 boyutlu dekoratif duvar boyalarıyla değişiklik katmak için yazımıza göz atarak içinize gelecek olan Boyacım Gelsin ruhu sadece sizin elinizde.

En Uygun Fiyatlı Boyalar

Dışarıdan bakıldığında maliyeti fazlaymış gibi görünse de aslında durum buna karşıttır. Çünkü dekoratif boyalarda tercih edilen İtalyan boya uygulamaları 15 – 20 yıla kadar sağlıklı bir şekilde dayanabilmektedir. İstenilen zamanda kolaylıkla silinebilmekte ayrıyeten çıkartılıp yıkanabilmektedir.

Dekoratif Boyaların Kullanıldığı Yerler

Oldukça renkli ve efektli görüntülere sahip olan dekoratif boyalar, genellikle şömine etraflarında, dağ evlerinde, evinde doğayı yansıtmayı sevenlerin duvarlarında, disko tarzını yansıtmaya çalışırken ve daha birçok şekilde kullanılabilmektedir.

Kullanılan Boyalar Nasıl Olmalıdır?

Boyanın işlemi sırasında daha rahat olunması için kullanılan boyanın su bazlı olması boyacılarımız tarafından daha uygun görülmektedir.

Boyanın Doğru Uygulanışı

Seçilen desenin bir örüntüsü olduğu için duvara uygularken, desenlerin üst üste binmemesi için ve çirkin görüntüler oluşturmaması için boyamaya başlamadan önce desenler paralel şekilde ayarlanmalı ve duvara belirli işaretler konulmalıdır.

Boyadan Sonra Yapılması Gerekenler

Her boyama işleminden sonraki gibi dekoratif boyamalarda kullanıldıktan sonra 4 ila 5 saat dokunulmadan kurumak için bekletilmelidir.

Yazımızı okuduktan sonra sizde duvarlarınızı şenlendirmek için dekoratif boyaları tercih etmek istediyseniz eğer, unutmayın sadece bir telefon uzağınızdayız. Boya badana işi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 Bir Cevap Yazın