Epoksi Boya Nedir, Epoksi Boya Fiyatları Nasıldır?

Epoksi, zemin kaplama alanı başta olmak üzere pek çok yapı alanında kullanılan kimyasal bir üründür. Gerek sağlam yapısı gerekse kullanış kolaylığı ile ev sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu bağlamda epoksi ile kaplanan zeminler daha sağlıklı ve uzun ömürlü olarak yapı hayatına devam etmektedir. Epoksi boya ise bu yapı aracı içerisinde kullanılan önemli bir üründür. Genellikle ithal olarak alınan epoksi boya uygulamaları euro üzerinden fiyatlandırılır.

Epoksi Boya Nedir?

Epoksi boya kimyasal bir reçine türüdür. Epoksi, bulunduğu ilk zamanlar olan 1939 yılında tıp dünyası için kullanılırken, şimdilerde güçlü yapıştırma özelliği sayesinde inşaat sektöründe, genellikle zemin kaplama alanlarında kullanılır.

Epoksi boya yapışkanlığı güçlü olmasından dolayı zemin kaplama alanında bir çığır açmıştır. Epoksi sayesinde dekoratif zemin kaplamaları yapılabilmektedir.

Epoksi Boya Nerelerde Kullanılır?

Epoksi boya, zemin kaplama alanında, endüstriyel tasarımlarda kullanılır. Özellike dekoratif duruşu sebebi ile epoksi zemin kaplama çok tercih edilen bir yapı çalışmasıdır. Epoksi, kullanım alanı olarak pek çok yapıda doğrudan kullanılabilir. Dekoratif özelliği sayesinde esnek kullanım alanlarına sahiptir.

Epoksi Boya Fiyatları

Epoksi boya fiyatları metrekare başına verilir. Malzemeler yurtdışından geldiğincen euro bazında fiyatlandırılır. Müşterilerin ise burada en çok ilgilendiği durum epoksi zemin kaplama m2 fiyatı olmaktadır. Bu noktada epoksi zemin kaplama fiyatları verilirken öncelikle keşif yapılması, yerin tespit edilmesi gerekmektedir. Tüm bunların ardından müşteri ile anlaşarak işe başlanmalıdır. Yeri keşif yapmadan fiyat vermek ciddi bir yaklaşım olmaz.

Epoksi Boya Uygulama

Epoksi boya uygulama ustalık isteyen bir işlemdir. Epoksi uygulamaları yapabilmek, Türkiye’de her ustanın harcı değildir. Pek çok usta bu uygulamaları yapamaz. Bu nedenle profesyonel davranmak, işi ciddi bir şekilde çalışan insanlara teslim etmek doğru nokta olacaktır.

Epoksi Boya Nasıl Yapılır?

Epoksi boyanın nasıl yapıldığı ile ilgili videomuzda detaylı bilgi edinebilirsiniz. Zeminlerinizi harikulade bir görünüme sokan bu ürünün nasıl yapıldığını buradan izleyebilirsiniz.

Bu içeriğimizde size epoksi boya nedir, epoksi boya fiyatları nasıldır, epoksi boya nerelerde kullanılır gibi pek çok soruya cevap bulmaya çalıştık. Hayatımızda bu denli etkili olan epoksi ile alakalı içeriklerimiz sizi tatmin etmiştir umarım. Siz de epoksi uygulamaları konusunda bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi bize dilediğiniz an rahatlıkla iletebilirsiniz.Bir Cevap Yazın