Epoksi Kaplama Epoksi Boya Kullanımı ve Epoksi Zemin

Epoksi Nedir?

Epoksi zemin kaplama için kullanılan kimyasal bir üründür. Epoksi direncinin fazla olması sebebi ile tercih edilir. Kimyasal reçine diye tabir edilen reçine ülkemizde genellikle okulların zemin kaplamasında kullanılır.

Epoksi nedir sorusunun bir bilimsel bir de toplumsal açıklaması mevcuttur. Kimyasal olarak bir reçine türü olan epoksi, toplum nezlinde zemin boyası olarak da adlandırılmaktadır. Uzun ömürlü olması nedeni ile kurumsal yerlerin, topluma açık kapalı alanlarda yöneticiler tarafından tercih edilmektedir. Bu boya ve astar türünü kullanan yapılar çevreye karşı daha fazla duyarlı hale gelirler. Epoksi kullanımı itibari ile hem şık bir tasarım sunarken hem de dayanıklılık vaat eder. Hazırlanışı ve uygulanışı itibari ile teknolojik bir üründür.

Epoksi Boya

Epoksi boya hem kullanım kolaylığı hem de şık görünümünden dolayı pek çok alanda tercih edilmektedir. Yüzey kaplama alanı için kullanılan epoksi boya, betona doğrudan uygulanabilirliği ve leke tutmayan özelliği ile yapı sahipleri ve yapıyı dizayn edenler tarafından tercih edilmektedir.

Epoksi boya koku yapmayan bir maddedir. Yapılış anındaki kokusu dahi insanı rahatsız etmez. Bu boya türü yarı mattır ve oldukça dirençlidir. Kalıcı olarak yapılarda varlığını sürdürebilir. Boya badana ustaları tarafından ister püskürtme ister rulo üstünde rahatlıkla uygulanabilir.
epoksizeminkaplamaveboya

Epoksi Boya Fiyatları

Epoksi boya fiyatları insanlar tarafından oldukça merak edilir. Fakat kullanış biçimi ve uygulanılış biçimi itibari ile fiyatlar standart değildir. Normal ev boyama işlemleri ile kıyaslanmayacak derecede pahalı olan epoksi boya fiyatları, zemin kaplama uygulama fiyatları ile kıyaslanmalıdır. Ortalama epoksi boya fiyatı verilecek olursa 25 kilo bir boyanın fiyatının 20-40 lira arasında değişebileceğini düşünebiliriz.

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama, yüzey kaplama alanlarında sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Beton üstüne direkt olarak uygulanabilmesi sebebi ile pek çok yapıda rahatlıkla kullanılabilir. Epoksi zemin kaplamalarda, havuzlarda, okullarda, basketbol sahalarında, toplantı salonlarında kullanılır. Türkiye’de özellikle okullarda çoğunlukla epoksi zemin kaplama mevcuttur. Epoksi zemin kaplama kaymaz, ayrıca kimyasal kokularda yaymaz. Diğer zemin kaplama yöntemlerine göre epoksi zemin kaplama çok daha hızlı ve kolay biçimde uygulanır.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Epoksi zemin kaplama fiyatları yüzey kaplama alanındaki çalışanlar için bir avantaj sağlar. Fiyatlar uygulanan metrekareye göre farklılık göstermektedir. Zeminin yapısı, faaliyetin süresi de epoksi zemin kaplama fiyatları verilmeden önce bilinmesi gereken bilgiler arasındadır. Kalıcı olması ve dirençli kalması dolayısı ile tercih edilen epoksi zemin kaplama, fiyatları açısından da yapı sahipleri ve yapı dizayn eden kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Bu içeriğimizde size epoksi ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Epoksi zemin kaplam, epoksi boya gibi birçok alanını da detaylı biçimde anlatmaya çalıştık. Siz de epoksi uygulamaları yaptırmak istiyorsanız, uzmanlarımız ile iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz. Size bir telefon kadar yakın, huzurlu bir yapı kadar ulaşılır durumdayız.4 yorum

 • Epoksi Uzmani

  Guzel bir icerik olmus.Ben de epoksi konusunda pek cok bilgi akisverisonde bulunmak istiyordum. Ozellikle epoksi zemin kaplama adina efsane calisma. Elinize saglik

 • Merve Atilla

  Epoksi zemin kaplama işlerini herkese tavsiye ediyorum. Bilinir yöntemlerden son derece farklı bir yapı uygulaması. İşinin ehli insanlar ile çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Yazı için elinize sağlık.

 • Cansin Melis

  epoksi ile ilgili verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. biz de yerimize düşünüyoruz.

  • Boyacım Gelsin

   Görüşleriniz için teşekkür ederiz. Epoksi zemin kaplama konusunda bilgilendirme çalışmalarımız bu anlamda devam edecektir.

Bir Cevap Yazın