Epoksi Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır ?

Endüstriyel ve günlük yaşamda duvarlar kadar önemli bir diğer yapı bölümü ise zeminlerdir. Zaman zaman üstünde yürüdüğümüz, zaman zaman ise bir çok fiziksel güce maruz kalan zeminler için bir çok çözüm üretilmektedir. Bu çözümler dayanıklı malzemeler olmasının yanı sıra dekoratif ve estetik olarak farklı ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. İhtiyacınızı doğru belirlemek ve buna göre planlı bir şekilde epoksi zemin kaplama işlemlerinin yaptırılması en önemli konudur. Bu yazımızda sizlere epoksi zemin kaplama nerelerde kullanılır sorusuna yanıt vermeye ve epoksi zemin kaplama çeşitlerini paylaşacağız.

Ağır Yüklere Dayanıklı Epoksi Zemin Kaplama

Bir çok çeşidi bulunan epoksi zemin kaplama uygulamaları en çok endüstriyel alanlarda, ağır yüke maruz kalan zeminlerde kullanılmaktadır. Bunun nedeni ise 3 katmandan oluşan epoksi zemin kaplamaların hem kimyasal hemde fiziksel olarak bir çok materyale karşı oldukça güçlü olmasıdır. Fabrikaların zeminlerinde , makinelerin yere uyguladığı kuvvetten dolayı aşınmalar yaşanabilmektedir. Bu aşınmalar da fabrika sahiplerine düzenli olarak bir maliyet yüklemektedir. Bu noktada yapılacak en doğru seçim 3 katmanlı epoksi zemin kaplama yaptırmaktır. Böylece kaplama ile oldukça uzun süre sorunsuz bir şekilde zeminler kullanılabilmektedir. Sadece fabrikalarda değil , montaj atölyelerinde, depo ve antrepolarda, uçak hangarlarında , kimya sanayi ve ilaç üretim tesislerinde en çok gördüğümüz epoksi zemin kaplama uygulamalarıdır.

Ofisinizde Etkileyici Bir Alan Oluşturun

Epoksi zemin kaplama uygulamaları sadece endüstride kullanılmamaktadır. Farklı renklerde ve şekillerde uygulanabildiği için ofislerin de en çok tercih ettiği zemin kaplama türü epoksi zemin kaplamalardır. Ofisinize gelen misafirlerinizi etkilemek için firmanızın logosunu epoksi zemine ekleyebilir ve böylece firmanızın ofis imajını yükseltebilirsiniz. Aynı zamanda ofisinizde epoksi zemin kaplama ile bölümlere ayırabilirsiniz. Böylece işleriniz için belli bölümler yaratarak verimliliği artırabilirsiniz. Çalışanlarınız düzenli ve bölümlü bir ofiste çalışmaktan oldukça keyif alacaklardır.

epoksibaktimornekleri epoksibaktimornekleri2

Temizliği Kolay ve Hijyenik

Hastanelerde ve sağlık merkezlerinde hijyeni sağlamak insan sağlığı için oldukça önemli ve çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bunun içinse toz tutmayan , bakteri oluşumuna izin vermeyen bir zemine sahip olmak oldukça faydalı olacaktır. Epoksi zemin kaplama ile tam anlamı ile bir hijyen sağlayabilir ve insan sağlığını korumak oldukça kolay olacaktır. Aynı zamanda ferah renkler kullanarak, insan psikolojisinde rahatlama yaratabilirsiniz. Günümüzde tüm hastanelerde ve sağlık merkezlerinde hatta okullarda epoksi zemin kaplama uygulamaları kullanılmaktadır.

Bu yazımızda sizler ile epoksi zemin kaplama nerelerde kullanılır sorusuna ve hangi ihtiyaca göre nasıl bir uygulama yapılması gerektiğini anlatmaya çalıştık. Aklınızdaki sorular için ya da epoksi zemin kaplama fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşarak uzman ekibimizden bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yazın