Ev Dekorasyonu için Kullanılabilecek Yaratıcı Geri Dönüşüm Fikirleri

Ev dekorasyonu için hepimiz bir araştırma ve geliştirme sürecine gireriz. Yaratıcı geri dönüşüm fikirleri de bu anlamda ortaya çıkmış işin daha çok geliştirme tarafında olan işlerden biridir. Sürekli ürün almak ve tüketmenin aksine geri dönüşüm fikirleri, olanı dönüştürmek ve üretmek anlamına gelmektedir.

Geri dönüşüm fikirleri bulabilmek ve yapabilmek tam bir ilham işidir. İlham geldiği zaman kolayca yapabilir, ilhamı doğru şekilde yönlendirirek evinizin kullanmadığınız eşyaları kullanılabilir hale dönüştürebilirsiniz. Geri dönüşüm kelime anlamı ile tam olarak budur. Yaratıcı geri dönüşüm fikirleri de bu anlayış ile oluşturulmuş fikirler bütünüdür. Boya badana yapmanın yanında evlere fikirler vererek de destek olmayı kendimiz borç edinerek bu tür çalışmaları gerçekleştirme amacında bulunduk.

Yaratıcı Geri Dönüşüm Fikirleri Modelleri

Fikirlerin yaratıcı olması ilgi çekici olması son derece kutsal bir olaydır. İlginç geri dönüşüm fikirleri bu tip düşünceler neticesinde ortaya çıkar. Farklı düşünebilmek ve bambaşka bir açı ile olaya bakabilmek farklı tatları da bünyeye kazandırır. Evinizi güzelleştirirken de farklı düşünebilmek ve farklı hareket edebilmeyi sağlamalıyız. Ev eşyalarını sadece kullanım odaklı değil farkı olması dolayısı ile de incelemeniz gerekir. Her eşyaya bu tip bir bakış açısı ile yaklaşırsak kesinlikle yaratıcı geri dönüşüm fikirleri arasından biri de kendi fikrimiz olabilir.

1-) Çocuklar için Geri Dönüşüm Fikri

geridonusumcocukdolabi

Ev içerisinde kullanıbilecek geri dönüşüm fikirleri arasında gösterilebilen bu fikir için çocuklara özgü olduğu söylenebilir. Çocukların oynaması ve hayal gücünü geliştirmesi için eski dolaplar bir muftak evciliği konumuna getirilmiş.

2-) Mobilyalar için Geri Dönüşüm Fikirleri

evicingerididonusum

Yarım kalan mobilyalarınızdan elde edebileceğiniz tek kişilik bir çalışma masası. Mobilya boyama işleminin ardından kullanabileceğiniz bu alanı incelemeyi atlamayın.

3-) Metal Kapaklar ile Geri Dönüşüm Fikirleri

metalkapakgeridonusumfikirleri

Güzel görünen bu mumluklar için metal kapaklar ile geri dönüştürüldüğünü söylemek mümkün. Kapakların dahi işe yaradığı ev dekorasyonu dünyasında siz neden bir şeyleri değerlendirmeyesiniz, her şey elinizde.

4-) Yol Geri Dönüştürme Fikri

yolgeridonusturme

“Salih abi, bana bir yolluk yap.” kelimesinin Salih abisinin cümleyi yanlış anlayıp yolluk yapması sonucu harika bir geri dönüşüm fikri ortaya çıkmış. Artık Fedon yaşadı. Kırılan tabaklar çok daha işlevli bir şekilde dönüştürüldü. Herkese hayırlı olsun.

5-) Tabak Geri Dönüştürme

acikbufedonusturme

Otellerdeki açık büfe kavramına bir gönderme yapan bu eserde tabakların geri dönüşüm için nasıl kullanıldığını görebiliriz. Bahçe dekorasyonu için harika bir fikir.

Evde Geri Dönüşüm Fikirleri

Evde geri dönüşüm fikirleri kendimiz için çok daha uygulanması açısından kolay geri dönüşüm fikirleri olarak nitelendirebilir. Bu fikirlerin birçoğu bizim el becerimizin üst düzey olmasını gerektirir. Evde geri dönüşüm fikirleri için ise bu durumdan tamamen farklı şeyler söylenebilir. Bu fikirler bizler için hemen yanı başımızda duran araçlardan meydana gelmiştir. İşte sizin için derlediğimiz en yaratıcı geri dönüşüm örnekleri:

6-) Saksı Dekorasyonu

saksidekorasyon

“Ben saksı değilim.” diyen Erol Büyükburç geri dönüştürmesi olarak nitelendirebileceğimiz enfes bir ürün. Çiçekleriniz yersiz yurtsuz kalmasın diye yapabileceğiniz hoş bir çalışma

7-) Lastik Geri Dönüşüm Fikirleri

lastikgeridonusumu

Bu gördüğünüz Transformers filminden bir sahne değil. Bu sahne lastiklerin yaratıcı geri dönüşüm fikirleri ile ortaya konulmuş dev eseri.

8 -) Sehpa Lastik Dekorasyonu

lastiksehpa

Sehpa lastik dekorasyonunu kafelerde, evlerde yapmayanı dövüyorlar. Hoş bir tarz bırak lastik sehpalar geri dönüşüm olarak nitelendirecek hareketler arasındadır.

9-) Şişe Geri Dönüşüm Fikirleri

Şişe geri dönüşüm kategorisindeki şahane ürünlerden biri, kesinlikle kullanmanız gerekir. Evinizi dilediğiniz renklere büründürebilirsiniz. Ev boyama kadar etkili bir çalışma olmasa da bir ışıklandırma için size ufak çözümler sunabilir.

10-) Kek Kalıbı Yapmak

ickidenkekkabi

Kek kalıbı yapabilmek için tek yapmanız gereken kola içmek. İçtiğiniz metal kutuyu keserek kek kalıbına dönüştürebiliyorsunuz. Yaratıcı fikir budur.

11-) Şişeden Vazo Yapma Örnekleri

sisedenvazo

Şişeden vazo yapmanın başka bir boyutta ele alınışı. Aynı zamanda şişe boyama gibi bir faktörü de göz önüne almaması sağlayan bir çalışma. Kendi evimizde rahatlıkla deneyebiliriz.

12-) Damacana Değerlendirme

damacanvazogunlukleri

Damacana vazo, babaanne ve anneannelerimizin evlerinde sıklıkla gördüğümüz dekorasyon icatıdır. Bitmiş damacanlar sıklıkla çiçeklik, sebzelik olarak kullanılır.

13-) Mutfak Aletleri Yaratıcı Geri Dönüşüm Fikirleri

tenceredenampul

İşte bu farklı dedirten farklı bir çalışma. Rengarenk olması da ev dekorasyonu anlamında bize yardımcı olabilecek bir imkan yaratabiliyor. Değerlendirme konusunda ev hanımlarımıza bir fikir verebilir.

14-) İlginç Çiçeklik Tasarımı

kukelatadonusum

Farklı ve özgün bir çalışma olarak görülen bu geri dönüşüm için evlerimizde kullanabileceğimizi söyleyebiliriz. Burada çiçeklerin de şık bir görünüm elde ettiğini de söylememiz gerekmektedir.

14-) Kola Kutusu ile Dekorasyon Ürünü Tasarlama

kolageridonusum

Kola kutusu ile bir ürün yapmak Türk insanın hobileri arasındadır. Fakat fotoğraf makinesi yapabilmek, tüm bu inovasyonlar içerisinde en zor ve en meşakkatli iş olarak gözüküyor. Buna rağmen harika duran ve ev dekorasyonunu tamamlayacı bir ürün meydan geldiğini söylememiz lazım.

Bu içeriğimizde size ev dekorasyonu için kullanabileceğiniz yaratıcı geri dönüşüm fikirleri ile alakalı derlemeler yaptık. Umarım sizin için hoş içerikler sunabilmişizdir. Siz de beğendiğiniz fikirleri bize yorum bölümünden bildirebilirsiniz. Sizi bekliyoruz. Hayatınız ilham dolu geçmesi dileğiyle.Bir Cevap Yazın