Evde Eski veya Yeni Mobilya Boyama Fiyatları

Mobilya boyama işlemi evimizin güzelleşmesi için önemli bir işlemdir. Burada mobilya boyama yaparken eski mobilyalar yenilenir. Yeni mobilyalar ise tasarıma uyum sağlayabilir. Bunun için iyi bir renk seçimi ile birlikte uygulamalar da profesyonel biçimde yapılmalıdır. Mobilyaların durumu, boyanacak mobilya boyası ürününün markası bu süreçte oldukça önemli etkenlerdir. Boyayacak boyacı ustasının işini bilmesi ve işini ciddiye alarak çalışması da son derece önemlidir.

Boya badana işlemlerinin alt birimi olan mobilya boyama ile evlerin dekorasyon tarafı da tam olarak sağlanmış olur. Dekoratif amaçlı uygulanan ve dekorasyon çalışmalarını tamamlar nitelikte olan bu boyama işlemleri ev boyama uygulamalarının bir parçasıdır. Boyacı bu noktada mobilyayı da duvar boyama işleminde olduğu gibi büyük bir titizlikle yapmak zorundadır.

Mobilya Boyatma Fiyatları

Mobilya boyatma işlemi için hemen belirtmek gerekirse net bir fiyat vermek profesyonel bir davranış olmaz. Mobilya boyatma fiyatları mobilyalar incelendikten sonra verilecek fiyatlardır. Burada mobilyaların durumu, kaç parça olduğu, cila isteyip istemediği, ne tür bir boya markası kullanılacağı, tüm bunlar ücretsiz bir keşif sonucu ortaya çıkarılacak durumlardır. Bu sebeple Boyacım Gelsin olarak biz yaptığımız işlemler için ücretsiz keşif imkanı sunarak, konunun uzmanları ile sizi görüştürüyoruz. Uzmanlar ile görüşmenin ardından fiyat bilgisi alabilir, boya ustaları ile mobilya boyatma çalışmalarını yapabilirsiniz.

Mobilya Boyama Nasıl Yapılır?

Bu bölümümüzde size mobilya boyama nasıl yapılır detaylı bir biçimde anlatmaya çalışacağız. Fakat komple ev ve daire boyama işlemleri başka uygulama prosedürleri içermektedir. Bunun için boya nasıl yapılır sayfamızı da inceleyebilirsiniz. Mobilya boyama işlemine başlamadan önce mobilyanızın türünü belirlemelisiniz. Mobilya çeşidini belirledikten sonra boya markaları arasından en iyi mobilya boyası tercihinizi yaparak işleme başlayabiliriz. İşlemler için kullanacağınız araç kıl boya fırçası olacaktır. Tabi burada sprey boya mı kullanacağınız yoksa sadece cila mı yapacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Biz bu yazımızda yalnızca renklendirdiğinizi varsayarak bilgilendirmelerde bulunacağız. Mobilya boyama işlemine mobilyanızı iyi bir zımparadan geçirerek başlayabilirsiniz. Yüzeyin temiz olması, boyanmaya elverişli olması bu noktada son derece önemlidir. Mobilyaların varsa tüm kulplarının çıkarılmasını da bunun ardından tavsiye ederiz.

Mobilya boyanmaya hazır hale geldiğinde uygulama bölümüne geçebiliriz. Boyayı zemine vurmadan önce astar geçmeyi unutmamalıyız. Astar işlemini bitirdikten sonra boyayı iki kat olarak planlamalı ve buna göre hareket etmeliyiz. Boyama işlemi sırasında boyamızı sıklıkla karıştırarak işleme uygun hale gelmesine yardımcı olabiliriz. Uygulamayı yaparken köşeleri kıl fırça ile düz bölgeleri boya rulosu ile yapabiliriz. İşlemlerin ardından ilk kat boyayı yaptıktan sonra boyanın kurumasını beklemeliyiz. Bekleme süresini boya ürününün açıklama kısmında bulabilirsiniz. İkinci kat boyama işleminizin ardından dilerseniz mobilyanızın üstünü vernikleyebilirsiniz. Tüm bu işlemlerin sonunda yeni görünümlü bir mobilyaya sahip olabilirsiniz.

Evde Mobilya Boyama

Mobilya boyama kokusu dolayısı ile genellikle dışarıda yapılır. Kuruma sürecine rüzgarın etki ettiğinden dolayı da dışarda yapılması daha uygun olan bu işlemler bazı durumlar evde mobilya boyama yapmak zorunda da bırakabilir. Evde mobilya boyama işleminin çözümü Türkiye’de çok fazla kullanılmayan tebeşir boyası uygulamasıdır. Tebeşir boyası zımpara yapmak zorunda kalmadan boyama işlemine gerçekleştirerek size evde mobilya boyama yapabilme imkanı sunmaktadır. Burada kullanılan boya türü sonucunda zeminimiz tam bir verimi vermese de hem zamandan hem de emekten sağladığı avantajdan dolayı tercih edilmektedir.

Eski Mobilya Boyama

Eski mobilya boyama işlemi en çok yapılan işlemlerdendir. Mobilyaların boyanması için bazen dekorasyon ihtiyacı doğarken bazı durumlarda da eskilikten doğan boyama ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Mobilyayı atmak yerine boyama yaparak çok daha uzun süreler kullanmanın mümkün olduğunun bilincinden olmalı, eşyalarımızı iyi bir şekilde yenileyebilmeliyiz. Bunun için eski mobilya boyama işlemi için iyi bir planlama ile mobilyalarımızı istediğimiz renge tekrar dönüştürmeliyiz.

Ahşap Mobilya Boyama

Ahşap mobilya boyama işlemi de mobilyanın türleri düşünüldüğünde en çok boyanan türdür. Ahşap ürünler genellikle boya istemekte belli aralıklar ile boyanması gerekmektedir. Bu noktada nasıl boyanacağının iyi bir biçimde bilinerek işlemlerin yapılması, renklendirilmesi ve kullanıma tekrar hazır hale getirilmesi şarttır. Ahşap mobilya boyama işlemini yaparken eşyamızı zımparalamayı, astar geçmeyi ve iki kat boya ile birlikte verniklemeyi unutmamalıyız. Bu tür çalışmalar büyük bir özen ve dikkat isteyen önemli çalışmalardır.

Bu içeriğimizde size evinizin göz bebeği mobilya boyama ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarım sizin için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Siz de mobilyanızı boyatmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, İstanbul mobilya boyama konusundaki uzmanlarımıza dilediğiniz an rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Renkli bir dünyada hayal dolu bir yuva içinde yaşamanız dileğiyle.

[Toplam:5    Ortalama:3.8/5]

 Bir Cevap Yazın