Feng Shui Ev Dekorasyonu Yapabilmeniz İçin Ev Boyama Renkleri

Feng shui yaşamı enerji ile çepeçevreleyen bir felsefenin adıdır. Doğada bulunan rüzgar ve su enerjisinden bizim etkilendiğimizi ortaya koyan bu felsefe ile hayatın pek çok noktası yönetilir. Feng shui ev dekorasyonu alanından iş yaşamının organizasyonuna kadar bu felsefeye göre birçok yaşam alanı dizayn edilebilmektedir. Bir çin felsefesi olarak ortaya çıkan Feng shui için chi kelimesi son derece önemlidir. Chi görünmeyen ve her yerde bulunabilen enerji anlamına gelir. Chi enerjisi doğru yerde buluştuğu zaman feng shui enerjisi ortaya çıkar. Böyle bir durum olduğundan her şey doğa ile ahenk içinde çalışarak mükemmel uyum ortaya çıkar.

Feng Shui ile Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu anlamında feng shui kullanabilmek sanıldığı kadar zor değildir. Eğer doğru mekanikleri bir araya getirebilirseniz, enerjiyi istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Eğer feng shui ev dekorasyonu yapabilirseniz, şansınızın da bol olması ön görülmektedir. Bu tür tasarım ve çalışmalar olumsuz enerjiyi olumlu yöne çevirmeyi de başaran enerji çalışmaları olarak da düşünülmektedir.

Evin güzelleşmesi ve doğru şekilde kullanabilmek için bu tür ev dekorasyonu fikirleri kullanılmalı ve ev sahipleri tarafından kesinlikle incelenmelidir. Feng shui tasarımını yaparken öncelikle en sevilen eşyalar belirlenir. Bunlar kişisel olarak sempati duyduğunuz ve görmekten hoşlandığınız ev eşyaları olabilir. Bu eşyaların neticesinde, feng shui ev dekorasyonu yöntemleri ile enerji noktaları belirlenir. Belirlenen enerji noktalarına sevilen eşyalar yerleştirilir. Bu tür yerleştirmeler yapılırken size uğur getirecek eşyaların alınması da felsefenin uzmanları tarafından önerilmektedir. Ev dizaynına dönecek olursak felsefeye göre en uygun evlerin kare veya benzer nitelikteki dikdörtgen evler olduğu söylenebilir. Türkiye’de bulunan evlerin birçoğunun da böyle olduğunu düşünecek olursak yazıyı okuyan olarak sizlerin ev şekli olarak bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyoruz.

Feng Shui ile Yatak Odası Dekorasyonu

İnsanların en fazla rahatladığı, hayatlarını en mutlu şekilde geçirdiği odalardan biri hiç şüphesiz yatak odalarıdır. Yatak odaları iyi bir şekilde dizayn edilirse insanın yaşam kalitesi de aynı oranda artacaktır. Uyumanın son derece keyifli olduğu evreler hiç kuşkusuz enerjinin de tam manası ile kullanıldığı evrelerden meydana gelmektedir. Feng shui felsefesine göre yatak odaları çok daha yumuşak nesnelerden oluşmalıdır. Yuvarlak hatları olan yumuşak nesneler yatak odaları için idealdir. Feng shui ev dekorasyonuna göre yatak kesinlikle kapı karşısına konmamalıdır. Çünkü bu şekilde enerji uyuyanlar üzerine gelindiğine inanılmaktadır. Kırmızı renk ve tonları, mavi renk ve tonları abartı bir şekilde olmadıkça yatak odalarında rahatlıkla kullanılabilir.

Feng Shui ile Banyo Dekorasyonu

Feng shui dekorasyonuna tam olarak uymak için banyonun da beyaz ve tonları şeklinde tasarlanması gerekmektedir. Kırmızı rengin kullanımı banyo için son derece yanlış olarak tanımlanmaktadır. Felsefenin ilginç bir yanı ise klozet kapağının sürekli kapalı tutulması gerekliliğidir.

Feng Shui ile Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odası, evin en can alıcı noktalarından biridir. Eğer oturma odası iyi bir şekilde dizayn edilirse enerjisi de doğru şekilde organize edilmiş olur. Felsefenin oturma odası matematiğinde pencere ile kapılar karşılıklı olmamalıdır. Aynı zamanda kapının karşısına enerji akışına engelleyecek eşyalar konulmamalı kapı önü ferah tutulmalıdır. Feng shui ev dekorasyonu anlamında sürecin en önemli noktası az eşya kullanmaktan geçer. Minimalist bakış açısı ile bu doğrultuda uyan bu felsefe, aynı zamanda geçmişi bilinmeye ev eşyalarının kullanılmasını da önermez.

Felsefenin önemli bir ilkesi ise odaların konumudur. Evin bölümleri arasında mutfak ve yemek odasından daha yüksekte bir yer olmamalıdır. Giriş kısmındaki kapı büyük olmalı ve aydınlık bir yol izlemelidir. Doğru şekilde felsefeyi uygulamak için uzak doğu kültürünü de tam olarak bilmek gerekir.

Feng Shui Uyumlu Ev Boyama Renkleri

Her renk feng shui için uygun renk olarak nitelendirilmez. Banyo için kırmızı rengin kullanılmadığı gibi yatak odası için de abartı özelliklere sahip renklerin tercih edilmesi uygun görülmez. Bu noktada feng shui uyumlu ev boyama renkleri üzerinden örneklemelerde bulunmanın da son derece önemli olduğunu düşündük. İşte Boyacım Gelsin ekibimizle sizin için hazırladığımız felsefeye uygun ev boyama renkleri:

Bu yazımızda size feng shui ev dekorasyonu için kullanabileceğiniz ev boyama renkleri derlemesi yaptık. Umarım sizin için de hem felsefik hem de dekoratif özelliklere sahip bir yazı olmuştur. Bu yazıların size faydalı olduğunu umut ediyoruz. Siz de evinizi bu renkler ile dizayn etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bize rahatlıkla iletebilirsiniz.Bir Cevap Yazın