Filli Boya Kimin, Sahibi veya Kurucusu Kimdir?

Filli boya, boya badana sektörünün en önemli firmalarından biridir. Evini boyatmak isteyen birçok kişi Filli boya renk kataloğu ile haşır neşir olmuştur. Ev boyama için ideal boya badana çeşitlerine sahiptir. Bu anlamda da büyümeye ve gelişmeye, yurt dışına ihracat yapmaya da devam etmektedir. Üretim kalitesi ve marka algısı son derece yerinde olan Filli boya sahibi de oldukça merak edilmektedir. Uzun yıllara dayanan firma kültürü ve çalışma ahlakı ile bu boya markası kurucuları her daim merak konusu olmaktadır. Bunun için Filli boya kimin, Filli boya sahibi nereli gibi sorular çevrede sohbet konusu olmaktadır.

Filli Boya Sahibi Kimdir?

Filli boya 1988 yılında kurulmuş olup, 1993 yılında Caparol firması tarafından satın alınmıştır. Betek Boya firmasının bir markası olan Filli boyanın başında şuan Gözde Akpınar Sezgin bulunmaktadır. Babası Celal Akpınar’ın tek çocuğudur.

Filli Boya Sahibi Nereli?

Filli boya bir Türk markası olmakla birlikte 1993 yılında Caparol firmasına satılmıştır. Filli boya sahibi nereli sorusunun ise birden çok cevabı vardır. Yönetim kurulu başkanı Gözde Akpınar İstanbullu olmakla birlikte babası Celal Akpınar, ilk fabrikalarını Gebze ve Kayseri bölgesine kurmuştur.

Filli Boya Sahibi Gözde Akpınar Sezgin

Gözde Akpınar Sezgin Filli boya yönetim kurulu başkanı olmasının yanı sıra referandumda oyunu açıklaması ile de gündem olmuştur. Biz burada hangi oyu vereceğini yazarak siyasete girmek istemiyoruz. Fakat kendisi sosyal sorumluluk projeleri ile de ilgilenen kadın girişimcilere ilham olan harika bir iş kadını. Filli boyayı geçtiğimiz 7 yılda cirosunu ikiye katlayarak büyüttü. İşinde babası Celal Akpınar’ın izinden giderek, çalışanlara destek veriyor. Çalışan merkezli bir organizasyonu yürütmeye çalışıyor.  Kendisi 1980 İstanbul doğumludur. İstanbul Bilgi Üniversitei iktisat-işletme bölümünü bitirmiştir. Fortune dergisi tarafından Türkiye’nin en güçlü 50 iş kadını arasına girmiştir.

gozdeakpinarsezgin

Bu içeriğimizde size Filli boya sahibi kimdir, nerelidir sorularına yanıt vermeye çalıştık. Umarım faydalı olmuştur. İç cephe boya markası olan Filli boyayı daha iyi tanımanızı sağlamış olduğumuzu düşünüyoruz. Siz de bunun gibi diğer sorularınızı bize dilediğiniz an rahatlıkla iletebilirsiniz.Bir Cevap Yazın