Garip Bulabileceğiniz İlginç Renk İsimleri

Renkler, hayatımızı çepeçevre saran etmenler arasındadır. Doğru rengi seçebilmek ve doğru rengi tercih edebilmek bu süreçte bizim de karar vermemizi güçleştitir. Bu denli önemli bir kararı her birimiz uzun uğraşlar sonunda veririz. Biz de karar sürecinizi allak bullak etmek için kendimizce ilginç renk isimleri derlemesi yaptık. Sizlere ilham olmanın yanında farklı bir bakış açısı kazanmanıza yol açabilir diye ümit ediyoruz. Boyacım Gelsin ekibi olarak her rengin birebir arkasındayız, destekliyoruz.

Size Değişik Gelecek İlginç Renk İsimleri

Hayatınızda bir veya iki defa duyabileceğiniz değişik renk isimleri var. Bunlar genellikle belli yansıma sözcüklerden veya benzetildikleri şeylerden türüyorlar. İsimlerin kökeni bunları yansıtıyor. Haydi garip renk isimleri olarak başlayalım.

Cam Göbeği Rengi

Cam göbeği rengi, göbek kelimesinin vücudunuzda bulunması dolayısı ile belki size hoş gelebilir  fakat renk genel itibari ile mavi renk tonları ile eş değer biçimde bize sunuluyor. Farklı bir tarzı olsa da bildiğimiz açık mavi, turkuaz tonu diyebiliriz.

camgobegirengi

Fuşya Rengi

Renk pembenin bir tonunu temsil ediyor. Rengin genel kullanımı ise tekstil sektöründe oluyor. Fakat evi için boya badana yapan kişiler için de rahatlıkla bazı bölümlerde tercih edilebilir. İsmine aldanmadan tercih edebilirsiniz.

fusyarengi

Saman Sarısı Rengi

Samanlığın seyran olduğu diyarlardan çıkmış olan bu renk ismi de boya badana dahil pek çok alanda karşımıza çıkabilir. Saman sarısı rengi ile ev dekorasyonu dahi yapan kuruluşlar vardır.

samansarisi

Nar Çiçeği Rengi

Çiçeğin narlısı olur mu olur elbet fakat burada biraz daha narın bir tonundan bahsediliyor. Kırmızı renk tonları kategorisinde inceleyebileceğimiz bu renk için değişik ve hayatımızda var olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

narcicegirengi

Yavru Ağzı Rengi

Renk gibi renk olan yavru ağzı rengi, pembenin değişik bir tonunu simgelemektedir. İsmi itibari ile bir duyanın bir daha unutmayacağı bir renktir. Ev dekorasyonu için çok sık tercih edilir.

yavruagzirengi

Deve Tüyü Rengi

Rengin hayvanlaştırılmasına birebir bir örnek. Deve tüyü rengi kullanım itibari ile çok boya badana rengi olarak nitelendirilemez. Deve tüyü rengi genellikle tekstil sektöründe tercih edilmektedir.

Vişne Çürüğü Rengi

Rengin çürüğü olmaz tazesi olur dediğimiz bu renk ismi için hoş ve tatlı olduğunu söyleyebilir. Evimizin duvarlarını bu renkler ile süsleyebileceğimiz gibi ev eşyalarımızı da bu renk seçebiliriz.

visnecurugu

Mürdüm Rengi

Mor gibi de değil, kırmızı gibi de değil diyebileceğimiz ilginç renk isimler arasında sayabileceğimiz bir tür. Evler için ise birebir italyan boya ile harika durduğunu da söylememiz gerekiyor.

murdumrengi

Kavun İçi Rengi

Rakının yanında gider diyebileceğimiz farklı bir renk ismi. Kavunun içinden esinlenmiş bu renk için, duvarlarımızı süslemesini bekleyebiliriz.

kavunicirengi

Parlament Mavisi

Bir markanın bir renk üzerindeki etkisinin hissedildiği tek renk. Sigara tiryakilerinin rengi dile getirirken ellerini titrediği, yüreklerinin cız ettiği bir isim, parlament mavisi rengi. Bu renk elbise üstünde iyi dururken, arabaların boyaları için de iyi bir renk olduğu söylenebilir.

parlamentmavisi

Siklamen Rengi

Argo düşünülecek olursa tövbe tövbe diyebileceğimiz ilginç bir renk ismi. Mor ile kırmızı arası olan siklamen rengi için yastıklar üzerinde rastlanıldığını görebiliriz.

siklamenmavisi

Saks Mavisi

Mavinin yüzbir tonu içerisindeki değişik bir renk tonu. Saks mavisi için şık duruşu olan ve kalite kokan bir renk olduğunu ifade edebiliriz.

saksmavisi

Hardal Sarısı

Sarının en hardallı tonu olan bu renk ile fast food restoran kültürünü duvarlarımıza yansıtabiliriz. Köftenin yanında gözümüzle doyacağımız bu renk için kartelalarımızı inceleyebilirsiniz.

hardalsarisi

Ekru Rengi

Eskimiş ve börsük bir beyaz rengi ifade eder. Dekorasyon için sıklıkla kullanılır. İsmi garip renk isimleri arasında olsa da kullanınca ısınacağımız hoş bir renktir.

ekrurengi

Soğan Kabuğu Rengi

Soğan kabuğu rengi biraz garip gelse de esasen hoş bir renktir. Saç renkleri arasında tercih edilen bu renk için hoş gözüken bir tarzı olduğu ifade edilebilir.

sogankabugurengi

Sıçtın Mavisi

Gece iş yetiştirmek isteyenlerin karşınıza ahanda sabah şimdi sıçtın mavisi rengini görme vakti anlamına gelen renk ismidir. değişik renk isimleri arasında başı çeken bu renk için çaresizliğin rengi demek yanlış olmaz.

sictinmavisirengi

Cezayir Menekşesi

Kuzey Afrika kültürünü benliğinde barındıran bu renk için duvar boyama için ideal bir renk olduğu söylenebilir. Kum beji rengi ile iyi bir uyum içerisinde çalışan bu renk grubu için evlerimizde yer verilmesi fena olmaz diyebiliriz.

cezayirmeneksesirengi

Bu içeriğimizde size ilginç, garip ve değişik renk isimleri derlemesi yaptık. Sizin de ufkunuzu açan bir derleme olduğunu düşünüyoruz. Siz de bu renkleri duvarlarınızda görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, Boyacım Gelsin ekibi ile farklı bir boya badana deneyimi yaşayabilirsiniz.

 Bir Cevap Yazın