İstanbul Badanacı Nasıl Çalışır Neler Yapar?

İstanbul badanacıları deyince aklımıza İstanbulun büyük yüz ölçümü ve hayli fazla olan boya badana talebine rağmen işini hakkı ile ve büyük bir özveri ile yapan ustalar topluluğu gelmektedir. İstatiksel verilere bakıldığında İstanbul nüfusunun her geçen yıl arttığını ve buna paralel olarak boya badana sektörününde İstanbul içinde yine büyük bir hızla büyüdüğünü söyleyebiliriz. Bu kadar müşteri talebini karşılayabilmek ve işinde başarılı olabilmek tabiki küçümsenecek bir boyutta degildir. İstanbul badanacıları işlerini hakkıyla yapmak ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlayabilmek için extra çaba ,inanılmaz bir efor sarfetmektedirler. Sürekli kendilerini geliştirmek üzere bir vizyon edinmiş ve yeni dekoratif stilleri öğrenmeye her daim hazırdırlar. İstanbul da boya badana talebinin fazla olmasının yanında boya badana firması ve boya badana ustası sayısı da fazladır. Sizler bir firma ve usta seçerken hangi firmanın sizin için en uygun ve işinde en iyi olduğunu anlayabilmek için boya badana işinde birtakım olmazsa olmazları mutlaka bilmek zorundasınız. Bu size boya badana işindeki en profesyonel İstanbul badanacısı ile çalışmanızı ve sonuçtan gayet memnun kalmanızı sağlar.
Öncelikle bir boya badana ustasının işinde takip etmesi gereken sırayı bilmekten başlayabilirsiniz. Sonrasında ise boya badana esnasında gereken ufak tefek ince ayrıntıları bilmenizde de yarar vardır.

İstanbul badanacılarının çalışma prensipleri nelerdir?

İstanbul boya badana ustaları mutlaka çalışacakları alanı işe başlamadan önce keşif amaçlı görmek isterler. Bu sayede hem duvarlara uygulanacak işlemleri net bir şekilde belirleyebilir hem de müşteriye en doğru fiyatı verebilirler. Keşif sırasında boyanacak yüzeyin durumunu inceleyerek alçı alçıpan yada zımpara gibi boya öncesi uygulanacak işlemlerin gerekip gerekmediğini analiz ederler. Bu analiz sonrasında müşterinin de uygun olduğu bir gün de anlaşıp anlaştıkları günde işe başlarlar.
İstanbul badanacıları belirttikleri günde işe başlamaya ve yine belirtilen süre içinde işlerini bitirmeye oldukça büyük önem vermektedirler. Bu konuda gösterdikleri hassasiyet müşterinin de dikkat ettiği konuların başında gelmektedir. Boya badana esnasında evin neredeyse kullanılamaz durumda olduğu düşünülecek olursa bu konuda haksız olduklarını söyleyemeyiz. İstanbul badanacılarının iş esnasında önem verdikleri bir diğer konu da çalıştıkları alanı mutlaka temiz kullandıklarıdır. Bu konuda büyük bir titizlik gösterdiklerini ve boya badana işine başlamadan önce evdeki eşyaların üzerini mutlaka örtülerle kapladıklarını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Yine buda müşterinin firma seçerken dikkat etmesi ve önemsemesi gereken bi konudur.
Son olarak bir İstanbul badanacısının boya badana işindeki olmazsa olmazının kalite olduğundan söz edebiliriz. Bir boya badana ustası mutlaka müşterinin de istediği marka ve renk doğrultusunda kaliteli boya kullanmayı tercih etmelidir. Boyama tekniklerine de dikkat edilmeli boya fırçasının uygulama yönü ve desenli boya uygulamalarına kadar pek çok konuda titizlik gösterilmelidir.
İstanbul badanacılarının çalışırken dikkat etmesi gereken prensipleri bu yazımızda sizlere anlatmaya çalıştık. Sizler boya badana firma ve ustanızı seçerken bu prensipleri göz önünde bulundurursanız işin sonuçlarından memnun kalmamanız için hiçbir sebep yoktur.
Hayalinizdeki evinizin duvarlarınıza en kısa zamanda kavuşmanız dileğiyle…Bir Cevap Yazın