İstanbul Boya Badana Fiyatları ve Fiyatları Etkileyen Faktörler

İstanbul boya badana işinde en önde gelen ve potansiyeli en büyük şehirlerimizdendir. Özellikle nüfusunun kalabalık olması sebebi ile ve kentleşmede her yıl büyük bir artış görülmesi nedeni ile İstanbulda oldukça boya badana talebi görülmektedir. İstanbulun daha kalabalık ve yerleşimin çok daha fazla olan yerlerinde de bu kalabalığa paralel olarak boya badana ustaları ve firmaları da çoğunluktadır. Bu sektörde boya badana firmaları artan talebe karşılık müşteriye en iyi hizmeti sunabilmek için hem beraber çalışmakta hemde sektörde birbirlerine rakip olmaya devam etmektedirler. Ama burada önemli olan müşterinin alanında en uzman firmayı seçerek tecrübeli boya badana ustası ile çalışmasıdır.

İstanbul boya badana fiyatları

İstanbuldaki boya badana usta ve firmalarının bir hayli fazla olması sebebi ile İstanbul boya badana fiyatları da çeşitlilik göstermektedir. Her firmanın boya badana için verdiği ortalama fiyatlar piyasayla parelel olsada bu fiyatlardaki farklılığı etkileyen birtakım özellikler vardır. Müşteri bir firma ve boya badana ustası tercih etmeden önce mutlaka bu fiyat farkını etkileyen etkenleri bilmelidir. Ancak bu farklılığı bilerek doğru bir boya badana ustası seçimi mümkün olabilir.

İstanbul boya badana fiyatlarındaki farklılığa etkiyen faktörler

İstanbul boya badana fiyatlarını etkileyen en önemli kriter firma veya ustanın ne kadar alanında uzman olduğu ve tecrübesidir. Bir boya firması işinde başarılı olduğu ölçüde kaliteli boya ve boya malzemesi kullanır. Yapılan iş kaliteli olduğu sürece fiyatlar piyasa ortalamasının biraz daha üstünde olur. Piyasa ortalaması fiyatlar kaliteli firma ve bu işi merdiven altı tabiriyle yapan firmaların ortalama fiyatı olarak düşünülebilir. Müşteri bir firma ve piyasa araştırması yaparken özellikle en ucuz teklif veren firmayı öncelikli olarak tercih sebebi olarak görmektedir. Bu fikir oldukça yanlıştır. Eğer evinizin hayal ettiğiniz gibi görünmesini ve yaptırdığınız yenilenmiş duvarlarınızı daha uzun süreli kullanabilmek istiyorsanız bu tercihi yaparken önce fiyata değil kaliteye dikkat etmelisiniz. Zaten kalitenin de boya badana fiyatını etkileyen en önemli kriter olduğunu unutmamalısınız.
İstanbul boya badana fiyatlarını etkileyen bir diğer önemli faktör de evinizin metrekaresi ve oda sayısıdır. Boyanacak yüzeyin yapısı ve boya öncesi gerekli işçilik durumuna bağlı olarakta fiyatlar değişkenlik gösterir. Bir yüzey pürüzlü bir duvar yapısı sahipse orada gereken işçilik daha fazladır ve bu sebeple de daha çok maliyet gerektirir.
Boya badana fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör sizin duvarlarınıza ve dekorasyon fikrinize en uygun olan boya çeşidinin yapısına bağlıdır. Tamamen sizin tercih ettiğiniz boya çeşidine bağlı olan bu değişkenlik kullanılan boyanın saten,desenli, yağlı veya italyan boya gibi farklı özellikli boyaların kullanımına göre de boya badana fiyatlarını etkilemektedir.
Sizler evinizi boyatmadan önce firmanızı ve boya badana ustanızı seçerken mutlaka İstanbul boya badana fiyatları hakkında bir piyasa araştırması yapmalı aynı zamanda piyasadaki fiyat farklılığına etkiyen durumları göz önünde bulundurmalısınız.
Boyacim Gelsin boya ustası ekibi olarak hayal ettiğiniz evinize en kısa zamanda en doğru tercihle ulaşmanızı diliyoruz.Bir Cevap Yazın