Lila Rengi ile Boya Badana Örnekleri

Lila rengi ev dekorasyonu için sık sık kullanılan hoş bir renktir. Rengin genel itibari ile şık duruşu, duvarların da aynı derecede şık durmasına zemin hazırlamaktadır. Özellikle boya badana ustaları tarafından bu renk tercih edilmekte, rengin genel itibari ile başarılı bir duruşu örnek gösterilmektedir. Boya badana modelleri içerisinde de sıklıkla araştırılan lila rengi için Türk evlerine de uyumlu olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Lila Rengi Boya Badana

Boya badana kategorisi içerisinde lila rengi her daim aranır. Evlerin oturma odalarında, banyolarda, yatak odalarında bu rengin yansımaları ile karşı karşıya kalırız. Boya badana alanında bu derece tercih edilen bu renk için biz de birkaç örnek derlemek istedik. Başarılı örnekleri sunduğumuz bölümümüzde sizin de kendi eviniz için örnek alacağınız yerler olabilir.

Lila Rengi Nasıl Elde Edilir?

Lila rengi kırmızı ile mavi rengin karışımı ile elde edilir. Mor renk tonları arasında sayılan bu rengi elde etmek için karışım sırasında kırmızıyı biraz daha fazla katmak yeterli olacaktır. Lilanın istediğimiz tonunu elde etmek için ise mor renk tonları ile karıştırabilirsiniz.

Lila Renginin Anlamı

Lila rengi şıklığı ve lüks yaşamı temsil eder. Duvarların asalet ve zarafet yansıtması için bu renk tercih edilebilir. Aynı zamanda sanatı da temsil niteliğinde olan bu renk için dekorasyon, boya badana alanının güçlü rengi olarak tarif etmek yanlış olmaz.

Bu içeriğimizde size boya badana sektörünün önemli bir rengi olan lila rengi hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Umarım sizin için de faydalı olmuştur. Evinizi güzelleştirebilmeniz için size güçlü bir renk olan bu rengin örneklerini de derledik. Siz de bu konu ile alakalı olarak fildişi rengi ve lületaşı rengi sayfalarımızı da inceleyebilirsiniz. Boyacım Gelsin olarak hayallerinizdeki duvarları oluşturmaya devam edeceğiz.Bir Cevap Yazın