Metal Boyama Nasıl Yapılır Teknikleri Nelerdir?

Metal boyama kaloriferlerin, kapı kollarının, mutfak aletlerinin muslukların boyama işlemlerini kapsar. Evlerimizde bulunan ve rengi solmuş, yok olmuş ev eşyalarını yenilemek, yepyeni bir görünüme sahip olabilmek için metal boyama uygulamaları yapılmaktadır. Biz de bu içeriğimizde size tüm detayları ile bu konuyu inceleme ve size doğru bilgileri aktarmaya çalışacağız.

Metal Boyama Nasıl Yapılır?

Metal boyama işlemine tam olarak başlamadan önce boyama uygulayacağımız metali temizlemeliyiz. Pürüzsüz ve temiz bir metal elde ettikten sonra boyama işlemine başlamalıyız. Boyama sırasında akrilik boya kullanmamalıyız. Akrilik boya metal yüzeyler için çok uygun bir boya türü değildir. Metal boyama yaparken, metal boyası ya da sprey boya ile boyama işlemini gerçekleştirebiliriz. Boyama işlemi üç aşamadan oluşur, astar boya, sprey boya ve vernik işlemleri sırasıyla uygulanmalıdır. Uygulama ile ilgili detayları da metal boyama teknikleri bölümümüzde bulabilirsiniz.

Metal Boyama Teknikleri

Metal boyama işlemi için öncelikle bir zımpara ile cismi zımparalamakta fayda vardır. Boya uygulamaları yapılırken, maske takmayı unutmamalısınız. Boya kimyasal olduğu için solunmaması gerekir. Önce astar boya işlemini yaparız. Kurumanın ardından ise sprey boya uygulamasına geçebiliriz. Uyguladığımız boya kuruduktan sonra ise vernikleme işlemini yapabiliriz. Vernik ile birlikte uygulamamızı kurumaya bırakıp işlemi tamamlarız.

Metal Tepsi Boyama

Metal tepsi boyama işlemi eski tepsilerimizi yenilemek, emektarları tekrar canlandırmak için büyük önem taşımaktadır. Metal tepsi boyama sprey boya yardımı ile yenilenmektedir. Burada püf nokta, boyanın dalgalanmaması için sprey boyanın uzaktan uygulanması gerektiğidir. Metal tepsi boyama için bu durum dikkate alınmalıdır. Vernik uygulaması ise istendiğinde tepsiye uygulanabilir.

Musluk Boyama Nasıl Yapılır?

Musluk her evde bulunan bir su akıtma yardımcıdır. Bu musluklar eski olduğunda ve çoğu zaman kullanılmadığından dolayı kötü görüntü alabilir. Muslukları yenilemek için ise sprey boya uygulanabilir bir yöntemdir. Yenilenecek, eskimiş ve kötü görünen taraflara kendimizi maske ile korumak şartı ile musluk boyama yapılabilir.

Bu içeriğimizde size metal boyama nasıl yapılır, metal boyama teknikleri, musluk boyama ve metal tepsi boyama ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarım sizin için faydalı olmuştur. Siz de diğer içeriklerimizi inceleyerek boya badana alanında merak ettiğiniz tüm bilgilere erişebilir, merak ettiğiniz soruları, boya badana soruları bölümümüzden bize ulaştırabilirsiniz.Bir Cevap Yazın