Mor Renk Nasıl Elde Edilir-Mor Renk Tonları

Mor rengin hayatımızda ne denli müdahil olduğuna hepimiz şahit olmuşuzdur. Bugün deyimlerimizde şarkılarımızda dahi bu rengi sıklıkla görürüz. Evlerimizin boya badana uygulamalarını yaparken de elbette ki bu renk aklımıza gelmektedir. Araştırmalarımızı renk seçimlerimizi yaparken bu rengin kullanımını da değerlendirmek gerekmektedir. Mor renk için bilinmesi gereken detaylardan biri de doğada var olmadığıdır. Sonradan beynimizce üretilen bu renk için dış renklerden biri olarak tanımlama yapmak gerekmektedir.

Mor Renk Nasıl Elde Edilir?

Mor renk kırmızı ve mavi renklerin karıştırılması ile elde edilir. Mor rengi koyu olarak elde etmek istiyorsak, kırmızı bölümünü biraz daha fazla katabiliriz. Eğer açık bir mor renk elde etmek istiyorsak bu kez mavi renge oranlama sırasında daha fazla yer verebiliriz. Mor renk elde etme süreçleri iki rengin karıştırılmasından sonra karşımıza çıkacaktır.

Mor Renk Tonları

Mor renk tonları kullanım itibari ile onlarca olarak nitelendirilebilir. Bu tür fazla sayıda çalışan ve vuku bulan mor renk tonları, yaşamımıza yön vererek daha iyi duvarlara sahip olmamızı ve içimizi ferahlatmayı başaracaktır. Mor renk tonları bu sebeple ömrümüzün bir bölümünde bizim karşımıza doğrudan çıkar ve bize etki ederler. Mor renk tonları çalışmaları sırasında evin yapısı, evin durumu ve duvarların duruşu oldukça önemli bir etmendir. Diğer odaların renklerinin uyumu ve evin genel dekorasyonu renk seçiminde büyük ipuçları sunmaktadır. Bu ipuçlarını takip ederek biz de kendi evimiz için ne tür bir renk tonu kullanacağıma karar verebiliriz. Biz de size Boyacım Gelsin ekibi olarak eviniz için kullanabileceğiniz dekorasyon örnekleri derledik. Umarım sizin için faydalı olacaktır. Detaylı renk incelemeleri için ise boya badana renkleri bölümümüzü inceleyebilirsiniz.

Düz Mor Renk

Düz mor renk en çok istenen renk tonudur. Rengin en çok bilineni de bu şekilde düz versiyonudur. Bu versiyon ile aranılan düz mor renk evlerde, işyerlerimizde duvarlarımızı süslemektedir. Süslenen duvarların hayatımızda daha iyi yer edinmesi için de bu rengin kullanımına ekstra özellikler katılabilir. Renk genel olarak sarı renk tonları ile iyi bir uyum içinde çalışır. Bu tür dekorasyon öğelerine dikkat edilebilir.

duzmorrenk

Bu içeriğimizde size mor renk nasıl elde edilir, mor renk nasıl yapılır ile alakalı bilgiler vermenin yanında, mor renk tonları ile de örnekler sunmaya çalıştık. Umarım sizin için faydalı olmuştur. Siz de evinizi mor renk tonları ile donatmak istiyorsanız, duvarlarınızı renklendirmek istiyorsanız Boyacım Gelsin ustaları ile dilediğiniz zaman rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz. Hayallerinizin dilediğiniz gibi gerçekleşmesi dileğiyle.Bir Cevap Yazın