Mutfak Dolabı Boyama Teknikleri

Evimizin her bölümü gibi mutfağımızda önemli bir yer tutmaktadır. Mutfağımızın içerisinde ise mutfak dolapları boyama işlemi, evin tüm atmosferini etkileyen çalışmalardan biridir. Biz de Boyacım Gelsin olarak bu içeriğimizde size mutfak dolabı boyama teknikleri konusunda bilgiler sunmaya çalışacağız.

Mutfak boyama denince renk seçimi büyük önem arz etmektedir. Burada doğru renkler ile tercih yapabilmek, istenilen biçimlerde evi dekore etmekle doğrudan bağlantılıdır. Burada cam göbeği rengi gibi sade renkler tercih edileceği gibi dolapların durumuna göre mavi renk tonları da düşünülebilir.

Mutfak Dolabı Boyama

Mutfak dolapları boyama işlemine başlamadan önce dolapları teker teker sökmeniz kesinlikle önerilmektedir. Rengi belirlediğinizi de varsayarsak sıranın stencil uygulamaya geldiğini görebilirsiniz. Stencil uygulamak tercihine kalmıştır. Mutfak dolabı boyama işlemine menteşe ve köşelerin bantlanması ile başlayabilirsiniz. Dolapları temizlemeniz, zımparalamanız gerekmektedir. Mutfak dolabı boyama uygulamaları için astar boya gibi öncelik uygulamalarına ihtiyacınız yoktur. Bu tür dolapların boyanması için su bazlı boyaların kullanılması son derece önemlidir. Hızlı kuruyan bu boya türünü zemine iki kat olarak uygulamalısınız. Boya çalışmaları bittikten sonra zımpara yaparak nemli bir bezle temizleme işlemini devam ettirebilirsiniz. Bu işlemlerin ardından mutfak dolaplarınızı yenileyerek evlerinize farklı bir tat katabileceksiniz.

Bu içeriğimizde size mutfak dolabı boyama teknikleri kapsamında birçok bilgi vermeye çalıştık.  Siz de evinizi yenilemek, boya badana faaliyetlerinizi profesyonel bir ekip ile gerçekleştirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, Boyacım Gelsin ile harika evlerde yaşayabilirsiniz.Bir Cevap Yazın