Oda Boyama Teknikleri ve Renkleri

Oda boyama, ev boyama ve boya badana alanlarının önemli bir parçasıdır. Burada önemli nokta ise bu alanların iyi bir şekilde boyanmasıdır. Oda boyama teknikleri de işte tam da burada devreye girmektedir. Öncelikle iyi bir boya badana deneyimi için iyi tekniklerin uygulanması gerekmektedir.

Boya badana yapmadan önce boya kovamızın hazır olması gerekir. Boya kovamızı büyük tutmamız da bu durumda büyük fayda vardır. Kovamız hazır olduktan sonra ise rulomuzu kovaya hafif hareketler ile değdirerek işlemlerimizi tamamlayabiliriz. Bunun için hassas olmakta fayda var. Sert ve dikkatsiz biçimde yapacağımız her hareket burada odamıza zarar verebilir. Rulomuzu yavaş hareketler ile zemin uyguladıktan sonra, kapı ve pencere kenarlarına bantlar yapıştırarak sivri yerleri boyayabiliriz. Fırça yardımı ile boyama işlemimizi gerçekleştirdikten sonra son kat boyayı yaparak işlemi tamamlayabiliriz. Normal bir oda boyama işlemi 2 kat olarak hesaplanabilmektedir. Elbette duvarların yapısı ve boya markası bu durumu değiştirebilir.

Oda Boya Renkleri

Oda boya renkleri, ev sahipleri tarafından oldukça merak edilen konular arasındadır. En iyi oda boya renkleri ise tamamen ev sahibinin isteğine göre şekillenmektedir. Ev sahibi açık renkleri seviyorsa bej renkleri, koyu renk tercih etmek istiyorsa mavi renkler boyacı için tavsiye edilebilir renkler arasındadır.

Boya renkleri tercih sırasında son derece önemli bir noktaya parmak basan önemli etmenler arasındadır. Evin yapısına, mobilyaların durumuna göre oda boya renkleri doğru bir biçimde tercih edilmelidir. Burada bizim tavsiyemiz her renge uyan kum beji rengi veya fildişi rengi olacaktır. Bu renkleri ev boyama, boya badana alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Biz de size evinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz oda boya renkleri örnekleri derledik. Umarım beğenirsiniz. İşte odanızın duvarlarını harika hale getirecek renk örnekleri:

Bu içeriğimizde size oda boyama teknikleri ve oda boya renkleri ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarım sizin için faydalı olmuştur. Siz de konu ile alakalı merak ettiğiniz durumları bize sorabilir, tüm ev boyama, oda boyama işlemleriniz için bizim ustalarımız ile irtibata geçebilirsiniz.Bir Cevap Yazın