Profil Çatı Yapımı İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Günümüzde bir çok çatı yapımı sistemleri ortaya çıkmış ve bu sistemlerin uygulanması oldukça kolay bir hale gelmiştir. Buna rağmen çatı yapımı sırasında bir çok dikkat edilmesi gereken faktör bulunmaktadır. Sizlere son zamanlarda  oldukça popüler olan profil çatı yapımı hakkında dikkat edilmesi gereken ve avantajları hakkında bir yazı hazırladık. Keyifle okumanız dileğiyle…

Profil Çatı Yapımı Kolay Uygulanır ve Dayanıklıdır

Çatı yapımı sistemleri arasında en çok kullanılan ve işlemler sırasında en çok avantaja sahip olan profil çatı yapımı ustalık ve dikkat isteyen bir sistemdir. Bunun yanı sıra kullanılabilen malzemeler sayesinde oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olabilirsiniz. Çelik çatı yapımı ve Demir çatı yapımı sırasında kullanılan bu sistem ile bilgisayar ortamında uzman mühendisler tarafından yapılacak olan çatıya uygun profiller çıkartılır. Bu profiller alanında tecrübeli çatı yapımı ustası tarafından iş planına sadık kalarak çatının iskeletini oluşturmaktadır. Böylece profil çatı yapımı ile çatınızın iskeleti bütün dış etkilere ve doğal afetlere karşı oldukça sağlam bir yapı olmaktadır.

Detaylı İş Planlanması

Profil çatı yapımı işlemlerinin en çok dikkat edilmesi gereken nokta , çatı yapılacak olan binada detaylı bir keşif yapılması ve buna uygun olarak detaylı bir iş planı çıkarılmasıdır. Bu iş planına uygun olarak bilgisayar ortamında çatının bütün planları ve malzeme hesaplamaları yapıldıktan sonra profil üretimine geçilmektedir. Profil çatı yapımı işlemlerinde yapılan iş planlaması ile hem zamandan tasarruf edilebilmekte hem de çatı yapımı maliyeti düşmektedir.

Düşük Maliyetin Aksine Dayanıklı Bir Çatı

Profil çatı yapımı işlemlerinin bir diğer avantajı da yukarı da bahsettiğimiz gibi düşük bir bütçe ile kullanılan malzemeler ve bilgisayar desteği ile yapılması nedeniyle oldukça dayanıklı bir çatı yapımı olmasıdır. Bununla birlikte profil çatı yapımı işlemleri sayesinde planlı işlemleri ile hem ustalar açısından hem de bina sahipleri açısından zaman tasarrufu sağlamaktadır. Bununla birlikte çelik ve demir gibi malzemelerin kullanılabilmesi ile binaya ek olarak bir ağırlık oluşturmamaktadır. Profil çatı yapımı ile yapılan çatıların hafif olmasının en büyük avantajı ise deprem gibi doğal afetler sırasında binaya ek bir ağırlık oluşturmadığı için binanın ayakta kalmasını sağlamaktadır.

Sizlere bu yazımızda profil çatı yapımı işlemlerinin nasıl gerçekleştiğini ve avantajlarını aktarmaya çalıştık. Sizler de çelik çatı yapımı veya profil çatı yapımı konusunda binanızda ücretsiz keşif yaptırmak ve çatı yapımı fiyatları hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.Bir Cevap Yazın