Selülozik Boya Nedir Nerelerde Kullanılır?

Selülozik boya, parlak bir görüntü vermesi amacı ile özellikle mobilya boyama ve reklam sektöründe kullanılan, hava kurumalı, yüksek örtücülük özelliklerine sahip son kat boyadır.

Selülozik boya, kimyasal bir boya türüdür. Ülkemizde kullanımı yaygındır. Sağlık açısından boyayı kullanırken maske ve eldiven kullanmak ise mecburidir. Boya olarak sert darbelere dayanıklıdır. Yüksek koruyuculuk özelliklerine hakim bir boya çeşididir. Uygulama ise 2 veya 3 kat olarak planlamalıdır. Kat boyaları sırasında 20 ile 25 dakika arasında beklenerek çalışılmalıdır. Çalışma sırasında dikkatli olunmalı maske ve eldiven unutulmamalıdır. Ayrıca selülozik boya yanıcı bir madde olduğundan taşınırken de oldukça özenle hareket edilmesi gerekmektedir.

Selülozik Boya Nerelerde Kullanılır?

Selülozik boya nerelerde kullanılır ile alakalı pek çok soru ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu boya türü genellikle ahşap boyama, mobilya boyama ve reklam sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Parlak görüntü vermesi ve koruyuculuğu yüksek olması sebebi ile buralarda tercih edilmektedir. Bu özelliklerinden dolayı tarım makineleri ve makine imalatlarında da kullanıldığına şahit olabiliriz.

Selülozik Boya Fiyatları

Selülozik boya fiyatları boya markaları arasında değişkenlik göstermektedir. Boya markaları kendi kalitesi ve pazarlama stratejisi gereği farklı fiyatlandırma uygulamaları ile müşterinin karşısına geçmektedir. Fakat genel olarak selülozik boya fiyatları 13 lira ile 25 lira arasında değişmektedir.

Bu içeriğimizde size selülozik boya nedir ve selülozik boya nerelerde kullanılır ile ilgili bilgiler vermenin yanında, bu boya çeşiti kullanımı ve özelliklerini de anlattık. Selülozik boya fiyatları bilgisine de aralık olarak yer verirken, çalışmalarımızı, bilgilerimizi elimizden geldiğince sizinle paylaşma gayreti içerisine girdik.Bir Cevap Yazın