Silikonlu Boya Nedir Fiyatları Nasıldır?

Silikonlu boya bilinen en önemli özelliği ile silinebilir özelliğine sahiptir. Normal bir boyadan farklı olarak lekeleri silinebilir. Filli boya, Marshall gibi büyük markaların boyaları hortum ile dahi yıkanabilir bir seviyede koruyucu özelliklere sahiptir. Silikonlu boya kullanabilmek silinebilir olmasının yanı sıra birçok faydalı özelliğe de sahiptir. Faydalı özelliklerinin yanı sıra mat ve parlak seçenekleri ile de dekorasyon anlamında geniş özelliklere sahiptir.

Bir boyanın duvardaki duruşu kadar uzun ömürlülüğü de söz konusudur. 2017 yılında olduğumuz şu günlerde teknolojinin yardımı ile artık daha uzun ömürlü boyalar üretebilmekte boya badana anlamında büyük avantajlar sağlanmaktadır. Burada silikonlu boya ile çalışmak hem boyacı ustası için hem de ev sahibi için çok daha iyi sonuçlar vermektedir. İlerleyen yıllarda ise plastik boya kullanımı çok daha azalarak bu tip silikonlu boya tercihi artacak, ülkemizdeki evlerin önemli bir çoğunluğu bu boya ile boyanacaktır. Su bazlı silikonlu boya olarak da bilinen bu tür boyalar, geleceğin boya türü olarak da lanse edilmektedir.

Neden Silikonlu Boya Tercih Edilir?

Silikonlu boya tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri hiç şüphesiz silinebilir olmasıdır. Her daim duvarların kirlenmesi tehlikesi ile karşı karşıya kalındığı bu dönemde silinebilir boya olması büyük avantaj teşkil etmektedir. Bu avantajı doğru şekilde kullanan silikonlu boya ile arzu edilen duvar boyama olanaklarına rahatlıkla erişilebilir. Temizlenebilmek ve kolay uygulanabilir olmak burada esas tercih noktasını oluşturmaktadır.

Silikonlu Boya Fiyatları

Fiyat faktörü elbette ki markadan markaya değişmektedir. Silikonlu boya fiyatları her daim merak konusu olmuştur. Burada doğru fiyatı bulabilmek için öncelikle aralıkları iyi bilmek gerekir. Filli boya, Marshall, Dyo gibi boya markaları için 2,5 litre silikonlu boya fiyatları 30 lira ile 50 lira arasında markadan markaya değişmektedir. Burada doğru markayı seçmek iste başka faktörleri de göz önünde bulundurarak tercih edilebilir.

Bu içeriğimizde size silikonlu boya nedir ile alakalı bilgiler vermenin yanında boyanın neden tercih edildiğini, fiyatlarını ve birçok avantajını sizinle paylaşmaya özen gösterdik. Siz de bu konuda evinizin duvarlarını boyamak için bizimle iletişime geçebilir, Boyacım Gelsin ile dilediğiniz an irtibat kurabilirsiniz.Bir Cevap Yazın