Tebeşir Boyası ile Mobilya Boyama Nasıl Yapılır?

Tebeşir boyası, bilinen başka bir adı ile chalk paint tekniği, ahşap mobilya boyama konusundaki çalışmalarda sıklıkla kullanılır. tebeşir boyası mobilya boyama alanında eskimiş mobilyaları yenileyerek kullanıma uygun hale getirir.

Her mobilya her nesne gibi bir gün yenilenmeyi hak eder. Yılların vermiş olduğu yıpratma, yılların verdiği yorgunluk neticesinde eskiyen ve bitap halde görünen mobilyaları tebeşir boyası uygulaması ile yenileyebilirsiniz.

Tebeşir Boyası Nasıl Yapılır?

Tebeşir boyası uygulaması yapabilmek için öncelikle 3 ölçek duvar boyası, 1 ölçek derz dolgusu ve 1 ölçek sıcak su hazırlamak gerekir. Tüm bu hazırlıkların sonunda bir kaba dökülerek karıştırma işlemi gerçekleştirilir. Bu teknik ile mobilyanızı 2 veya 3 kat boyama işlemi uygulayabilirsiniz. Tüm bunların sonunda eski mobilyalarınızın yenileri ile değiştiğine şahit olacaksınız. Son derece kolay uygulanabilen ve zımpara gerektirmeyen bu uygulamalar ile evinizde veya işyerinizde bulunan tüm ahşap mobilya boyama ihtiyaçlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Zımparasız Tebeşir Boyası ile Mobilya Boyama Tekniği

Bu içeriğimizde size tebeşir boyası ile mobilya boyama nasıl yapılır, elimizden geldiğince bilgilendirmelerde bulunmaya çalıştık. Umarım sizin için faydalı bilgileri elde edebilmişizdir. Siz de konu ile alakalı merak ettiklerinizi bize yöneltebilir. Yorum bölümünden düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.Bir Cevap Yazın