Termokromik Boya Nedir Nerede Bulunur-Renk Değiştiren Boya

Termokromik Boya Nedir?

Termokromik boya, sıcaklık ile birlikte renk değiştiren boya çeşididir. Sıcaklık yok olduğundan ya şeffaf ya da belirlenen renge dönüşürler. Termokromik boya metal ürünlerde ve matbaa ürünlerinde kullanılabilmektedir.

Termokromik boya duvarlar için de kullanılabilir. Bazı ofislerin bu boya türü ile oluşturulduğu ve sıcaklık ile birlikte renk değiştirdiğine şahit olabilirsiniz. Özellikle tişörtlerde, metal ve cam sanayisinde bu boya çeşidi kullanılabilmektedir. Boya çeşidi kullanım alanı olarak çok daha fazla çeşitlendirilebilir. Sonuç olarak renk değiştiren boya olduğu için reklam alanında sınırsız kullanım alanına ulaşabilecek potansiyele sahiptir. Termokromik boya aynı zamanda, fosforlu boya ile de sık sık karıştırılmaktadır. İngilizce ismi “Thermochromic Paint” olan bu boya türü için genellikle yurtdışında rağbet görüldüğünü belirtebiliriz.

Termokromik Boya Nerede Bulunur?

Termokromik boya her zaman uygulanabilir ve istenilen çalışma yapılabilir bir boya türü olmuştur. Fakat çok fazla kullanılmadığı için yapı marketlerde rastlanmaz. Alibaba gibi internet satışlarında bu boya türü ile karşılaşabilirsiniz. İnternet üzerinden alabileceğiniz gibi uygulamak istediğiniz zaman da Boyacım Gelsin ile iletişim kurabilirsiniz. Biz de size buradan termokromik boya örnekleri iletelim.

Bu içeriğimizde size termokromik boya nedir ve nerede bulunur ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarım sizin için faydalı olmuştur. Siz de diğer sorularınızı boya badana soruları bölümünden bize aktarabilir, dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.2 yorum

Bir Cevap Yazın