Zımpara Yapmadan Mobilya Boyama

Zımpara yapmak bizi çoğu zaman yoran ve aynı düzlemde zaman ve emek isteyen bir iştir. Zımpara sırasında salondaki ahşap mobilyaları dışarı çıkarmak, ortalığı temizlemek ve mobilya boyama için uygun ortamı hazırlamaya çalışmak gibi pek çok ihtiyaç vardır. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda zımpara yapmadan mobilya boyama yapabilmek ise mükemmel bir buluştur. Bu buluşun tam adı chalk paint tekniği, türkçe karşılığı ile tebeşir boyası mobilya boyama uygulamaları olarak gözümüze çarpmaktadır. Bu uygulama ile zımpara yapmadan mobilya boyama yapmanın yanında az miktarda boya kullanarak yapılarımızı şekillendirdiğimize de şahit olacağız.

Zımpara Yapmadan Nasıl Boyama Yapılır?

Zımpara yapmadan boyama yapabilmek için tebeşir boyası uygulamasını yapmak gerekir. Bu uygulama ile hem az boya kullanır hem de zımparaya ihtiyaç duymadan ihtiyaçlarınızı tamamlayabilirsiniz. Genel olarak chalk paint tekniği de denilen bu uygulamayı 3 kat olarak mobilyanıza uygulamanız yeterli olabiliyor. Çalışmanın ardından kurumasını bekleyip ev dekorasyonunuz için rahatlıkla ahşap mobilyanızı kullanabilirsiniz.

Zımparasız Tebeşir Boyası ile Mobilya Boyama Tekniği

Bu içeriğimizde size zımpara yapmadan mobilya boyama ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Siz de bu konudaki görüşlerinizi bize yorum yolu ile aktarabilirsiniz.Bir Cevap Yazın